Toyota uvedla vlastní baterii pro domy. Může být venku u zdi a poradí si i s elektromobilem

Společnost Toyota Motor Corporation představila nový typ domácí baterie, která je schopná napájet celý dům, ale klidně také dobíjet elektromobil. Nabízí řadu výhod, ale i omezení. Toyota se tak pouští do segmentu, který už několik let razí Tesla s bateriovým řešením Powerwall.

Systém s názvem „The O-Uchi Kyuden“ má velikost 1,142 × 0,341 × 0,432 m a hmotnost 142 kg. Uvnitř se nachází baterie s kapacitou 8,7 kWh. Součástí systému je i konvertor DC-DC a nechybí podpora pro hybridní režim ve spojení se solárními panely.

K dispozici je klasická AC zásuvka i konektor pro dobíjení z elektromobilu, maximálně však výkonem pouze 1,1 kW přes kompatibilní platformy elektrických vozů, které tuto funkci podporují.

V rámci připojeného domu lze ale z baterie dostat až 5,5 kWh, což je i tak pro mnoho domácností omezené použití, když se pustí například několik náročných spotřebičů na jednou. Výhodou je, že tento bateriový systém může být venku a zvládá pracovat v teplotním rozmezí -20 až +45 stupňů Celsia. Součástí systému je i mobilní aplikace pro iOS a Android.

Cena nebyla oznámena.

Diskuze (28) Další článek: Vědci z MIT odhalili neopravitelnou hardwarovou chybu v čipech M1 od Applu

Témata článku: Elektromobily, Android, Tesla, Baterie, Elektřina, Akumulátory, Fotovoltaika, Bydlení, Toyota, Systém, Elektromobil, Pro, Toyota Motor Corporation, KWh, Dům, Zeď, Telefony s Androidem na Heureka.cz