Koronavirus | Medicína | Vakcinace | Očkování

Tři experimentální vakcíny proti SARS-CoV-2 vstupují do nejdůležitější fáze klinického hodnocení

Americká federální vláda bude během léta financovat tři klinické zkoušky tří experimentálních očkovacích látek proti novému koronaviru SARS-CoV-2. Ve všech případech se jedná o zkoušky fáze III, které jsou považovány za nejdůležitější.

The Wall Street Journal uvádí, že každá z těchto studií bude provedena na zhruba 30 000 jedincích. Polovina z nich dostane injekci s vakcínou a druhá polovina placebo.

Jako první se začne testovat preparát vyvinutý společností Moderna Inc – konkrétně v červenci. Brzy poté přijdou na řadu vakcíny od AstraZeneca Johnson & Johnson.

Vědce tlačí čas

Připomeňme, že za obvyklých okolností může dosažení vrcholné fáze vývojového procesu trvat i několik let. Teď jsou však badatelé nuceni postupovat rychle.

„Budeme využívat výzkumné zdroje země a optimalizovat jak nejlépe umíme, abychom dostali odpověď co možná nejdříve,“ komentoval to specialista na vakcíny Larry Corey z Fred Hutchinson Cancer Research Center.

Skutečnost, že existují již tři experimentální očkovací látky, je podle zahraničních médií velmi slibná. Pokud alespoň jedna z nich bude fungovat, znamenalo by to zásadní obrat v boji proti pandemii COVID-19.

Diskuze (103) Další článek: Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Témata článku: Koronavirus, Zdraví, COVID-19, Testy, Výzkum, Medicína, Vakcinace, Očkování, SARS-CoV, Očkovací látka, Vakcína, Johnson, Fáze, The Wall Street Journal, Klinické hodnocení


Určitě si přečtěte

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 121

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 163