„Tweetovat není tak důležité jako zůstat naživu,“ vzkazuje NASA astronautům

NASA nedávno vydala zajímavou příručku, z níž se její astronauti dozvědí, jak by v ideálním případě měli přistupovat k sociálním sítím. Upozornil na to magazín Vox.

Tento dokument svým čtenářům mj. radí, aby nezkoušeli psát a publikovat žádné příspěvky v okamžiku, kdy se nacházejí v ohrožení života.

„Úsilí na sociálních médiích by mělo být vždy považováno za druhořadé vzhledem k bezpečnosti posádky a vozidla,“ zdůrazňuje výše jmenovaná kosmická agentura.

700 účtů NASA

V jiné části pak příručka astronautům připomíná, že „sociální sítě jsou dobrovolné a měly by být považovány za druhořadé vzhledem k bezpečnosti mise a soudržnosti posádky“.

Nechybí pochopitelně ani pasáž věnovaná politické diskrétnosti – což je vzhledem k současnému napětí mezi Spojenými státy a Ruskem poměrně důležité téma.

Připomeňme, že NASA bývá občas kritizována za to, že komunikaci na sociálních médiích věnuje příliš mnoho energie – podle dostupných informacích na Twitteru, Redditu, Twitchi apod. provozuje neuvěřitelných 700 účtů.

Diskuze (3) Další článek: Elektrické formule v příští sezóně vyzkoušejí během závodů rychlé nabíjení. Na doplnění energie budou mít 30 sekund

Témata článku: Sociální sítě, NASA, Kosmonautika, USA, Twitter, Rusko, Reddit, Sociální médium, Twitchi, Magazín, Tweetovat, Příručka, Astronaut, Ohrožení života, Kosmická agenturaRecenze Sentien Audio. Velmi specifická česká sluchátka s technologií Bone Conduction

Recenze Sentien Audio. Velmi specifická česká sluchátka s technologií Bone Conduction

Netradiční sluchátka s netradičním příběhem, a navíc vyrobená v Česku. Sentien Audio je ale možná více nositelnost a gadget než jen sluchátka.

Jakub Michlovský
Bezdrátová sluchátka
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2