Tyčový vysavač LG se během nabíjení automaticky vyprázdní

I v segmentu vysavačů probíhá vývoj, který přináší zajímavá vylepšení stávajících řešení. Kromě více či méně autonomních robotických strojů jsou aktuálním hitem bezdrátové tyčové vysavače. Zajímavou novinku na tomto poli představilo tento týden jihokorejské LG.

Zařízení LG CordZeroThinQ A9 Kompressor+ přichází s novou nabíjecí stanicí. Když do ní po ukončení úklidu umístíte vysavač, tak kromě doplnění energie také automaticky vyprázdní nádobku s vysátým prachem a odpadem.

LG CordZeroThinQ A9 Kompressor+

Nový bezdrátový tyčový vysavač bude představen příští týden v rámci amerického veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES), který letos kvůli pandemii proběhne pouze virtuálně. Hlavní zlepšovák má přinést větší komfort uživatelů, kteří tak nebudou vystaveni nutnosti manipulovat s nádobkou plnou prachu.

Prach a nečistoty z vysavače budou uskladněny ve větším sáčku, který bude možné buď vysypat, nebo vyměnit za nový. Z pohledu uživatele je pozitivem, že není nutné vysypávat odpad po každém úklidu a přístroj je vždy připraven k službám s prázdnou nádobkou.

Klepněte pro větší obrázek 
LG CordZeroThinQ A9 Kompressor+

S ohledem na nutnost umístění sáčku je zřejmé, že nabíjecí stanice nebude úplně malá. Navzdory fotce z propagačních materiálů ji většina uživatelů patrně nebude chtít vystavovat v obýváku. Její součástí je dotykový displej, přes který lze upravovat nastavení nabíjení.

Inspirace od robotů

S podobným konceptem přišel již v srpnu roku 2018 výrobce robotických vysavačů iRobot. Jeho Roomba i7+ přišla s nabíjecí stanicí, která po zaparkování z přístroje doslova vysaje veškeré sesbírané nečistoty. Uživatel tak nemusí vysypávat nádobku vysavače, ale jednou za čas prostě vymění sáček v základně.

Další klíčovou vlastností vysavače CordZeroThinQ A9 Kompressor+ od LG je malá hmotnost. Z tohoto důvodu budou součástí balení dvě baterie, které bude možné vyměňovat. Součástí je také sada nástavců pro nejrůznější účely.

Kromě vysávání zvládne LG CordZeroThinQ A9 Kompressor+ také mokrý úklid. Pro tyto účely má vestavěnou nádržku na vodu a vyměnitelný nástavec Power Mop s dvojicí rotujících válečků z mikrovlákna, který lze použít k vytírání dřevěných podlah. Výrobce zatím neoznámil cenu, nicméně s ohledem na dosavadní politiku lze předpokládat, že se bude pohybovat kolem tisíce dolarů, tedy v přepočtu asi 26 tisíc korun včetně DPH.

Diskuze (3) Další článek: Jak vypadá typický herní počítač? Má čtyřjádro, 16 GB RAM a GTX 1060

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,