Tým studentů navrhl vesmírný habitat, který může přepravovat kosmická loď Starship

Foto: Institute auf dem Rosenberg
Tým studentů navrhl vesmírný habitat, který může přepravovat kosmická loď Starship | Foto: Institute auf dem Rosenberg

S pomocí dánské designérské společnosti SAGA Space Architects vytvořili studenti švýcarské internátní školy Institute auf dem Rosenberg tzv. Rosenberg Space Habitat (RSH). Jde o futuristické třípatrové prostory, které byly navrženy tak, aby se bez problémů vešly do kosmické lodi Starship.

Partneři SAGA v Dánsku a Itálii tuto vizi následně zhmotnili a instalovali ve školním „experimentálním venkovním prostoru“ zvaném Future Park.

RSH měří na výšku impozantních 7 metrů, což z něj dělá „nejvyšší 3D tištěnou polymerovou strukturu na světě“. Aby byl celkový zážitek opravdu přesvědčivý, tým dokonce přidal domácího mazlíčka: rezidentního robota v podobě robopsa Spota od Boston Dynamics.

Klepněte pro větší obrázek

Vnější plášť habitatu byl vytištěn pomocí speciálního polymeru, který lze znovu rozložit a přetisknout do jiné struktury. V přízemí se nachází výzkumná laboratoř, zatímco ve druhém a třetím patru naleznete obytné a odpočinkové prostory.

„Rosenberg Space Habitat je nejmodernější z analogových vesmírných habitatů. Byl vyvinut v rekordním čase – od počátečních náčrtů až po finální plně funkční habitat během pouhých měsíců,“ uvedl zakladatel SAGA Space Architects Sebastian Frederiksen v tiskové zprávě.

Vedení Institute auf dem Rosenberg doufá, že jeho studenti díky tomuto projektu získají mnohem lepší představu o tom, jak náročné bude žít na nějakém cizím světě.

Diskuze (3) Další článek: Audio slovníček. Nenechte se napálit udávaným výkonem a u Bluetooth pozor na kodeky

Témata článku: 3D tisk, Vesmír, Starship, Boston Dynamics, Itálie, Stavby, Bydlení, Habitat, Kosmická loď, Future Park, Saga, Tým studentů, Rosenberg, Studenti, Dánsko, RSHSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Programování elektroniky: Vodotěsný trojteploměr s real-time grafem na Google Drive

Programování elektroniky: Vodotěsný trojteploměr s real-time grafem na Google Drive

** Dnes si postavíme Wi-Fi teploměr s trojicí dvoumetrových sond ** Data se budou skrze internet odesílat na Google Drive ** Tam je zpracuje Apps Script a uloží do tabulkového dokumentu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuPython
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Bojový vrtulník Raider X bude rychlý, obratný i odolný. Pro Pentagon ho vyvíjí Sikorsky a už ukázal prototyp

Bojový vrtulník Raider X bude rychlý, obratný i odolný. Pro Pentagon ho vyvíjí Sikorsky a už ukázal prototyp

** Pentagon hodlá nahradit své lehké víceúčelové vrtulníky Bell OH-58 Kiowa ** Za tímto účelem vznikl modernizační program Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA) ** V rámci něj vyvíjí společnost Sikorsky Aircraft Corporation vrtulník Raider X

Stanislav Mihulka
HelikoptéryVojenstvíPrototyp