Uber nabídne možnost svézt se na elektrickém mopedu. Zatím jen v Paříži

Firma Cityscoot, která je provozovatelem první samoobslužné půjčovny elektrických skútrů v Paříži, zahájila spolupráci s Uberem. Cílem je poskytnout další možnost mobility ve francouzském hlavním městě.

Uber dle tiskové zprávy přidá do své aplikace elektrické mopedy. Od listopadu tak budou mít zákazníci na území Paříže k dispozici čtyři tisíce skútrů provozovaných francouzským startupem Cityscoot, které bude možné rezervovat a zaplatit přímo v aplikaci Uberu.

Uber není jen taxík

Přidání elektrických mopedů je dalším krokem Uberu ve snaze o zlepšení individuální dopravy v rámci velkých měst. Konkrétně v Paříži je v aplikaci integrován i systém městské hromadné dopravy, takže zákazníci mohou porovnávat, který druh přepravy je pro ně nejvýhodnější jak z hlediska ceny, tak i z pohledu času předpokládaného příjezdu do cíle.

Klepněte pro větší obrázek 
V Paříži se s Uberem bude možné svézt na elektrickém mopedu Cityscoot

Skútry Cityscoot budou alternativou k osobním autům a sdíleným jízdním kolům – zobrazí se v nabídce možností po zadání startu a cíle plánované cesty. Cena zůstává stejná, jako při objednávce přes platformu poskytovatele, tedy 29 centů za minutu jízdy (cca 7,40 Kč). Platby budou automaticky strhávány v aplikaci Uberu.

Server The Verge, který o novince informoval, klade otázku, zda tímto rozhodnutím Uber nekanibalizuje svůj vlastní byznys. Ptá se, proč by si uživatelé měli volit jízdu autem či na kole, když budou mít k dispozici relativně levné, a přitom rychlé a pohodlné elektrické mopedy. Firma však předpokládá, že si nabízené dopravní prostředky rozdělí trh – například skútry jsou ideální pro cesty dlouhé kolem 4 kilometrů.

Vzájemná výpomoc

„Naše partnerství se společností Uber doplňuje jejich nabídku a umožňuje nám získat větší viditelnost v široké zákaznické základně,“ uvádí v prohlášení generální ředitel Cityscoot Bertrand Fleurose. „Díky pohodlí a snadnému použití našich e-mopedů věřím, že to povede k dalším cestám.“

Klepněte pro větší obrázek 
Elektrické skútry Cityscoot

Cityscoot je zatím posledním provozovatelem půjčovny, jehož dopravní prostředky se zobrazí v aplikaci Uber. V loňském roce takto například v nabídce přibyly elektrické koloběžky Lime. Zákazníci ve francouzské metropoli tak získají nejširší nabídku různých typů přepravy.

Dle tiskové zprávy partnerství s Cityscoot vychází z přesvědčení, že mobilita by měla být sdílena, aby se zmírnilo dopravní zatížení v centrech měst a dopad dopravy na změnu klimatu. Uber nabízí e-mopedy jako další krok k vytyčenému cíli stát se jednotným „kontaktním místem pro všechny dopravní potřeby“.

Pokud se spolupráce osvědčí, mohl by Uber podobně začít párovat své služby i v jiných městech. V Praze se třeba nabízí spolupráce s platformou elektrických skútrů BeRider, kterou letos zprovoznila Škodovka. 

Diskuze (4) Další článek: Musk si poprvé vyzkoušel Starlink a způsobil pozdvižení na Twitteru

Témata článku: Doprava, Francie, Praha, Uber, Cestování, Sdílená ekonomika, The Verge, SVE, Moped, Newsroom, Aplikace, BeRider, PařížPočítač MSI MEG Trident X2: maximální výkon RTX 4090, chytré chlazení a extrémní cena

Počítač MSI MEG Trident X2: maximální výkon RTX 4090, chytré chlazení a extrémní cena

** Absurdně vysoký výkon pro hraní v maximálních detailech ** Netradičně řešená skříň pro lepší oddělení zdrojů tepla ** Dotykový displej pro rychlý přístup do nastavení

Tomáš Holčík
MSITestyPočítače
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

S novou generací GeForce představila Nvidia další evoluci DLSS pro zvyšování výkonu. Umělá inteligence se naučila generovat rovnou celé snímky.

Adam Vágner
Nvidia