UFO? Máme záhadný materiál, který nebyl vyroben na Zemi, říká bývalý šéf tajného programu

V USA se studiu neidentifikovatelných létajících objektů věnují dlouhodobě, většinou se ale jednalo o přísně utajené programy. Nyní se ale snaha přesouvá pod úřad tajné služby námořnictva Office of Naval Intelligence, který má tendenci režim utajení zmírnit a některé nálezy se tak možná dostanou na veřejnost.

Program s oficiálním názvem Unidentified Aerial Phenomenon Task Force​ se má věnovat právě fenoménu UFO, hlavní zaměření je ale na ochranu zájmů USA a armády. Namísto hledání mimozemského života se tak snaží objasnit některá pozorování, která proběhla nad základnami, či je nahlásili třeba piloti, a odhalit jiné státy a jejich technologie. V květnu dokonce Pentagon potvrdil pravost videí neznámých létajících strojů malé velikosti, která se doposud nepodařilo objasnit.

Hlavním cílem je se tak dovtípit, zda náhodou Rusko, Čína či jiný stát, nedosáhl výrazného technologického pokroku, o kterém USA nemají informace. Největší nebezpečí se tak stále hledá na Zemi, ne mimo ni. To ostatně potvrdil i senátor Marco Rubio, který předsedal senátní komisi pro zpravodajské služby (Senate Select Committee on Intelligence). Ten uvedl, že většina různých hlášení má zcela běžné a nudné vysvětlení.

Od roku 2007 v USA existoval program s názvem Advanced Aerospace Threat Identification Program. Ten se nyní převtělil právě pod již zmiňovanou jednotku, jak i potvrdil Luis Elizondo, bývalý zástupce armádních zpravodajů, který resignoval v roce 2017 po 10 letech fungování v programu. Zároveň uvedl, že se „konečně nemusí ukrývat ve stínech a bude transparentní“.

Mimozemské materiály

Elizondo je zároveň jeden z mála lidí s vysokou bezpečnostní prověrkou, kteří tvrdí, že na zemi havarovaly objekty neurčeného původu a byly extrahovány vzorky k pozdějšímu studiu. Zároveň ale s tímto prohlášením, stejně jako ostatní, nepřináší bohužel žádný fyzický důkaz. V průběhu let ale bylo uskutečněno nespočet brífinků nejen v rámci kongresu, ale i se zástupci soukromých společností.

Něco podobného tvrdí i bývalý senátor z Nevady, který podporoval programy právě na zkoumání UFO. Ten uvádí, že poté, co se seznámil s různými hlášeními a dospěl z nich k přesvědčení, že v rámci USA měla vláda a soukromé společnosti k dispozici materiály, které nejsou pozemského původu. K veřejnému odhalení ale opět nedošlo a tak jediné, co nám zbývá, je věřit těmto výpovědím.

Váhu jim ale přidává Eric W. Davis, který pracoval jako konzultant pro Pentagon právě ve věci týkající se zmíněných programů. Ten uvádí, že zkoumal materiály, které ani do dnešních dní nebyli schopni ručit, což ho vede k tomu, že jsme je (jako lidstvo) nemohli vytvořit.

Zdroj: The New York Times

Diskuze (67) Další článek: Zakladatel Applu Steve Wozniak žaluje YouTube kvůli podvodným videím

Témata článku: Vojenství, Země, USA, Čína, Rusko, Zbraně, UFO, Armáda, Námořnictvo, SOB Top, Mimozemský život, Materiál, Zajímavosti, Pentagon, Studium, Říka, Nevada, Výpověď, Marc Rubio, Hlášení, Bývalý šéf, Marco Rubio, The New York Times, Soukromá společnost, Luis ElizondoRozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

Rozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

** Nedávno jsme si pohráli s mobilní klimatizací a Wi-Fi ** Ale co se starými kancelářskými kusy? ** Dekódujeme jejich IR signál a vyrobíme si Wi-Fi ovladač

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View