UFO? Máme záhadný materiál, který nebyl vyroben na Zemi, říká bývalý šéf tajného programu

V USA se studiu neidentifikovatelných létajících objektů věnují dlouhodobě, většinou se ale jednalo o přísně utajené programy. Nyní se ale snaha přesouvá pod úřad tajné služby námořnictva Office of Naval Intelligence, který má tendenci režim utajení zmírnit a některé nálezy se tak možná dostanou na veřejnost.

Program s oficiálním názvem Unidentified Aerial Phenomenon Task Force​ se má věnovat právě fenoménu UFO, hlavní zaměření je ale na ochranu zájmů USA a armády. Namísto hledání mimozemského života se tak snaží objasnit některá pozorování, která proběhla nad základnami, či je nahlásili třeba piloti, a odhalit jiné státy a jejich technologie. V květnu dokonce Pentagon potvrdil pravost videí neznámých létajících strojů malé velikosti, která se doposud nepodařilo objasnit.

Hlavním cílem je se tak dovtípit, zda náhodou Rusko, Čína či jiný stát, nedosáhl výrazného technologického pokroku, o kterém USA nemají informace. Největší nebezpečí se tak stále hledá na Zemi, ne mimo ni. To ostatně potvrdil i senátor Marco Rubio, který předsedal senátní komisi pro zpravodajské služby (Senate Select Committee on Intelligence). Ten uvedl, že většina různých hlášení má zcela běžné a nudné vysvětlení.

Od roku 2007 v USA existoval program s názvem Advanced Aerospace Threat Identification Program. Ten se nyní převtělil právě pod již zmiňovanou jednotku, jak i potvrdil Luis Elizondo, bývalý zástupce armádních zpravodajů, který resignoval v roce 2017 po 10 letech fungování v programu. Zároveň uvedl, že se „konečně nemusí ukrývat ve stínech a bude transparentní“.

Mimozemské materiály

Elizondo je zároveň jeden z mála lidí s vysokou bezpečnostní prověrkou, kteří tvrdí, že na zemi havarovaly objekty neurčeného původu a byly extrahovány vzorky k pozdějšímu studiu. Zároveň ale s tímto prohlášením, stejně jako ostatní, nepřináší bohužel žádný fyzický důkaz. V průběhu let ale bylo uskutečněno nespočet brífinků nejen v rámci kongresu, ale i se zástupci soukromých společností.

Něco podobného tvrdí i bývalý senátor z Nevady, který podporoval programy právě na zkoumání UFO. Ten uvádí, že poté, co se seznámil s různými hlášeními a dospěl z nich k přesvědčení, že v rámci USA měla vláda a soukromé společnosti k dispozici materiály, které nejsou pozemského původu. K veřejnému odhalení ale opět nedošlo a tak jediné, co nám zbývá, je věřit těmto výpovědím.

Váhu jim ale přidává Eric W. Davis, který pracoval jako konzultant pro Pentagon právě ve věci týkající se zmíněných programů. Ten uvádí, že zkoumal materiály, které ani do dnešních dní nebyli schopni ručit, což ho vede k tomu, že jsme je (jako lidstvo) nemohli vytvořit.

Zdroj: The New York Times

Diskuze (67) Další článek: Zakladatel Applu Steve Wozniak žaluje YouTube kvůli podvodným videím

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,