Jeste pred pul rokem ChatGPT dokazal vyselektovat kolik za poslednich 200 let bylo provedeno ruznych vojenskych akci a ktere zeme je provedli. Nyni je to vic blokovane. Proc asi. Na prvnim miste byla Amerika s poctem přes 200, pak Anglie s poctem kolem 100. Rusko bylo na 12 miste. Napoveda, po americkych mirovych akcich dost zemi maji ekonomicke problemy. Pokud někomu nedochazi, tak valka na Ukrajine je pouze valka mezi USA / UK a RU. Ukrajina je bohuzel obeti. Kdo je asi monstrum?
Velmi Veliký Vůdce Vladimir Vladimirovičovičovičů putin to řekl naprosto jasně! Korporátně nahnilý západňácký západ napadl ubohé, heboučké růsko! Vo tym žádná!:-)))))))))))))
Názor byl 1× upraven, naposled 10. 9. 2024 04:49
Ukrajina by mela vypoustet smer Krym male levne balony ktere budou rusit ruskou PVO. Kazdy balon muze mit radarovy reflektor, ktery dela velke echo jako velky objekt. Navic muze vypoustet male hlinikove flitry ktere zahlti vsechny radary. Kdyz jim poslou treba 1000 balonku denne a primichaji do toho par utocnych dronu, tak se z toho rusaci pose... Samozrejme to bude fungovat jen pri priznivych vetrech. A kdyz to nebude fungovat na Krymu, tak treba jinde.
To mi zní jako hodně dobrý nápad.Co třeba zkonstruovat raketu/dron, který by do blízkosti cíle přinesl několik takových klamných cílů, které by vypustil. A těsně potom by letěly bojové drony/rakety.
Jalový, protože je to nesmysl.
Kdyby ovšem Krymská oblast nebyla pod prostorovou PVO. Rušení (CHAFF – tenké tvarované hliníkové vlákna) jsou účinné jako stěna např.: proti působení protilodní střely ve fázi aktivace aktivní radarové hlavice (zaměřování cíle), v okamžiku, kdy je střela zaměřena, veškerá účinnost protiopatření je tu tam. Ale zpět k problémů a prostorové obraně. Středobodem prostorové obrany (případ Ruska) systém S-400, blízkou ochrany systému tvoří 5x Pantsir-S1M/S2 a předsunuté radarové prostředky. Už jen samotný S-400 na Krymu představuje celý orchestr 64N6, 96L6E, 92N6A a 76NG pro nízké výšky (na 30 km schopný zachytit cíle ve výšce 3 m – teoreticky). Stručně řečeno, pokrývají celý prostor a to nemluvíme o předsunutých BUK-M2 apod. Nejde o neprostupnou obranu, natož o božské schopnosti. Mluvím o tom v kontextu pokrytí, měření … a ještě Dopplerův jev, který spolehlivě rozpozná ony hliníkové proužky (decoy) od skutečných cílů. Jediným možným způsobem potlačení radaru (pozemní, vzdušný, či hlavice střely) je aktivní rušení, tedy potřebujete systém aktivního rušení, který společně s vymetením CHAFF (např.: 5 000 000 ks 0,018 mm vláken), začne aktivně vysílat na stejných frekvencích a napodobuje opakovací schéma. Funguje to tak, že se vytvoří „mlhovina“, nebo chcete-li „velký flek“, kde např.: hlavice řízené střely není schopná najít konkrétní bod, protože vidí „velký flek“. Je potřeba alespoň 3-5 ks CHAFF. Ideálně ještě Towed Decoy a aktivní REB, potom dojde k účinnému potlačení Dopplerova jevu tzn. techniky Jaff, Chill apod. Aby ten nápad fungoval, musel by být onen balón vybavený aktivním rušičem, který bude vysílat kW vyzářené energie do hliníkových pásků a opakovat sekvence radaru.
Tolik teorie. A pak si rusove a mozna i Ukrajinci sestreluji vlastni letadla i kdyz by mely mit rozpoznavani pritel/nepritel. V praxi to je nekdy trochu jine.
Travička zelená a míček kulatý – co s tím mají společného? Nic, stejně jako Vaše zoufalá odpověď. Nezklamal jste. Identifikace (Friendly/Foe) ovšem není záležitostí radarové detekce, nýbrž vysílání na konkrétní frekvenci a očekávání odpovědi na jiné/stejné frekvenci. Radar dokáže sice z charakteristické signatury (RCS) přibližně určit povahu cíle, ovšem identifikace je už na systémech jako IFF, respektive těch způsobů a systémů je více. Palby do vlastní se nevyhne nikdo, ani USA která si v Iráku také sestřelila vlastní stroje. Vlastně sestřelila i civilní stroj (Iránský Airbus) i přes to, že dostali správné údaje. Ano, byla tam drobná nedokonalost systému Aegis (pozice „kurzoru“), ale hlavní byl lidský faktor a aktuální bojová situace. V obou válkách v zálivu mnohokrát mačkali „Abort“, když se řízené střely řítili na spojenecké stroje. Hlídka v F-15C mnohokrát (Capt. Underhill – jeho paměti) při pozitivní identifikaci cílů (AWACS) trhnuli hrůzou, když se snažili zkušení iráčtí piloti (Mig 25, Mig 29) účinně zmást vzdušné síly spojenců, kteří nemohli střílet a museli přejít na manévrový souboj. Tj. o tom, že nejen Ukrajina a Rusko si umí sestřelit vlastní stroj. Tohle neukecáte, vzdejte to rovnou.
Vy vsechno tak neskutecne zerete. At to jsou ty flitry nebo identifikace pritel/nepritel. V teorii by to melo fungovat jak pisete a ono to tak spolehlive nefunguje. Viz rozstrileni ruskych S-400 aj.Kdyz vytvorite clonu z flitru, tak za tu clonu moc videt neni a kdyz, tak se spoustou stinu a fantomu. Kdyz tam schovate jeste klamne a bojove drony a balony s radarovym reflektorem tak je kazdy radar bezradny. Navic pri velkem mnozstvi cilu muzete strilet treba 10 raket a trefite 1 bojovy cil, 6 klamnych, 2 se vubec netrefi a jedna exploduje pri startu.
Podle těch naznačených parametrů tipuji, že tahle zbraň žádným "gejm čejžrem" rozhodně nebude. :)
dolezite je aby obchadzala polske pohranicie
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.