Uniklé dokumenty ukazují, jak usilovně se společnost Blue Origin snažila dohnat SpaceX

Uniklé dokumenty ukazují, jak usilovně se společnost Blue Origin snažila dohnat SpaceX

Na konci roku 2018 bylo vedení Blue Origin tak znepokojeno zaostáváním za SpaceX, že najalo manažerské konzultanty, kteří měli odhalit co všechno v Bezosově společnosti dělají špatně. Několik dokumentů, které v této době vznikly, nedávno získal server Ars Technica.

Vyšlo tak najevo, že Blue Origin byla doslova posedlá zjišťováním toho, v jakých přesně oblastech ji SpaceX poráží. A nebylo jich právě málo – ukázkovým příkladem může být přístup k zákazníkům.

„Zaměřují se na zákazníka,“ napsal tehdy mj. jeden z vedoucích pracovníků Blue Origin. „Měli bychom také. V mnoha případech vnímáme zákazníka jako něco obtěžujícího…  Tuto kulturu musíme změnit.“

Dalším z klíčových problémů identifikovaných výše zmíněnými konzultanty bylo to, že zaměstnanci Blue Origin své úkoly nikdy neplnili s takovým elánem a nasazením jako zaměstnanci SpaceX.

Bezos a jeho lidé se pochopitelně následně pokusili mnohé zjištěné nedostatky napravit. Ale vzhledem k současné naprosté dominanci SpaceX v průmyslu komerčních vesmírných letů se zdá, že tyto snahy vyšly vniveč.

Diskuze (22) Další článek: Prusa Reseach si chce vyrábět i své vlastní základní desky. Už má pod střechou skoro všechno

Témata článku: SpaceX, Průmysl, Blue Origin, Kultura, Vesmírný let, Bezos, Konzultant, Zákazníci, Uniklý dokument, Dokument40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Retro sci-fi The Invincible upoutá pozornost hutnou atmosférou v prvním teaseru

Retro sci-fi The Invincible upoutá pozornost hutnou atmosférou v prvním teaseru

Po prvních obrázcích přichází také první teaser trailer.

Michal Maliarov
FPSVideoAdventury
Velký cenový přehled elektrických samohybů

Velký cenový přehled elektrických samohybů

Koloběžky, jednokolky, hoverboardy nebo elektrické skateboardy – to jsou příklady vozítek, kterým se nevyhnula elektrifikace. Všechny mohou dobře sloužit především jako individuální dopravní prostředky ve městech. Poradíme, na co si dát při jejich výběru pozor.

Stanislav Janů
KoloběžkaElektromobilita