US Director of National Intelligence: „Čínská vesmírná stanice představuje ohrožení pro národní bezpečnost“

Kancelář Director of National Intelligence (DNI) tvrdí, že připravovaná čínská vesmírná stanice připravuje hrozbu pro americkou národní bezpečnost.

Ze zprávy nazvané „Annual Threat Assessment of the US Intelligence Community“ plyne, že dotyčné zařízení je součástí snah Pekingu o kompromitaci bezpečnosti USA.

„Lidová osvobozenecká armáda bude pokračovat v integraci vesmírných služeb – jako je satelitní průzkum a určování polohy, navigace a časování (PNT) – a satelitní komunikace do svých zbraňových systémů a systémů velení a řízení, aby narušila informační výhodu ozbrojených sil Spojených států,“ uvádí se mj. v dotyčné zprávě.

Pozor na satelity!

Její autoři rovněž upozorňují na to, že nejlidnatější země světa i nadále pilně vyvíjí různé antisatelitní zbraně (ASAT).

„Čína již disponuje pozemními raketami ASAT určenými k likvidaci satelitů na LEO a pozemními lasery ASAT pravděpodobně určenými k oslepení nebo poškození citlivých vesmírných optických senzorů na LEO satelitech,“ tvrdí.

Mnoho lidí se domnívá, že americká satelitní infrastruktura je v současnosti velmi zranitelná. Například odborníci z Center for Strategic and International Studies proto v únoru publikovali dokument „Defense Against the Dark Arts in Space: Protecting Space Systems from Counterspace Weapons“ v němž podrobně popisují, jak USA mohou svou obranu proti antisatelitním zbraním zlepšit.

Diskuze (13) Další článek: Vysloužilý astronaut: „Pokud si myslíte, že UFO jsou mimozemšťané, jste idioti.“

Témata článku: Vesmír, Vojenství, Bezpečnost, USA, Čína, Satelit, Zbraně, Cin, Community, Národní bezpečnost, ASAT, Peking, Vesmírná stanice, PNT, Vládní agentura, Leo, Satelitní komplety na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Elektromobily a fotovoltaika. Úplně zadarmo jezdit nebudete, ale FVE a auto je nejlepší kombinace

Elektromobily a fotovoltaika. Úplně zadarmo jezdit nebudete, ale FVE a auto je nejlepší kombinace

Snem každého motoristy je jezdit zadarmo. Víme, že to v důsledku zcela nelze, místo tankování drahého benzínu či nafty ale můžete do auta ládovat elektřinu vyrobenou na vlastní střeše. Jak to funguje v praxi a jaká jsou úskalí?

Jiří Kuruc
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA