U.S. Space Force nasadily do služby své první vojáky. Zatím ne ve vesmíru, ale v Kataru

U.S. Space Force nasadily do služby své historicky první vojáky – a to v Kataru. Slavnostní ceremoniál, během nějž se k nejnovějšímu samostatnému útvaru americké armády připojilo 20 letců, se konal 1. září na Al Udeid Air Base.

„Tato skupina vytváří historii,“ uvedl ve svém prohlášení plukovník Vesmírných sil Spojených států amerických Todd Benson a dodal:

„Účastníci dnešního ceremoniálu se připojují nejen k nejnovější službě našemu národu, ale také se připojují k této službě, zatímco jsou nasazeni na obranu našeho národa. Jinými slovy, jsou to první členové United States Space Force, kteří byli nasazeni na podporu bojových operací. “

Dotyční vojáci budou podle dostupných informací například hlásit zdroje elektromagnetického rušení ohrožujícího funkčnost amerických satelitů či řešit různé logistické úkoly.

„Pro náš národ nesmíme být ve vesmíru pouze přítomni… musíme být ve vesmíru vůdcem. U.S. Space Command and U.S. Space Force budou hrát zásadní roli při ochraně životně důležitých zájmů našeho národa ve vesmíru,“ konstatoval Benson.

Diskuze (34) Další článek: Crytek ukazuje Crysis Remastered. Je dostupný i v 8K a má nekompromisní kvalitu obrazu

Témata článku: Vesmír, Vojenství, USA, Armáda, Služby, Vojáci, SVE, Služba, United Stát Space Force, Katar, Ceremoniál, Dostupná informace, NárodJak vypadá zeď na Facebooku? Většina zobrazených příspěvků je od přátel a bez odkazů

Jak vypadá zeď na Facebooku? Většina zobrazených příspěvků je od přátel a bez odkazů

**Na běžné facebookové zdi výrazně převažují příspěvky od přátel a ze skupin. **Většina zobrazených příspěvků na zdech nemá odkazy vedoucí mimo platformu. **Nejčastěji se zobrazují odkazy vedoucí na YouTube.

Petr Urban
FacebookSociální sítě
Po asteroidu, který zabil dinosaury, zbyly pod mořským dnem obrovské jizvy

Po asteroidu, který zabil dinosaury, zbyly pod mořským dnem obrovské jizvy

** Američtí vědci objevili pod mořským dnem terénní vlny ** Důkazy naznačují, že vznikly po srážce s asteroidem ** Víme víc o jednim z nejdramatičtějších dnů v historii naší planety

Karel Kilián
KatastrofyZeměAsteroidy
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony