U.S. Space Force připravují start záhadného bezpilotního raketoplánu

U.S. Space Force ve středu oznámily, že připravují svou v pořadí druhou misi. Ta by měla být zahájena 16. května a klíčovou úlohu v ní bude hrát bezpilotní raketoplán Boeing X-37B.

Ten se zatím naposledy vydal do vesmíru 7. září 2017… a nakonec v něm zůstal rekordních 780 dní. Informace o tom, co přesně tam takovou dobu dělal, jsou přísně tajné, kterážto skutečnost zavdala podnět ke vzniku různých konspiračních teorií.

Tentokrát je ale situace jiná. Podle serveru CNET by X-37B měl dopravit na oběžnou dráhu vědecký satelit FalconSat-8, jenž následně bude provádět pokusy pro americkou armádu i NASA.

Konkrétně půjde o tyto dva projekty: výzkum účinků kosmického záření na semena rostlin (NASA) a test přístrojů určených k přeměňování sluneční energie na mikrovlny (Naval Research Laboratory).

„Bude to první mise X-37B, při níž bude servisní modul využit k hostování experimentů,“ uvedl Randy Walden, ředitel Air Force Rapid Capabilities Office, v tiskové zprávě.

Diskuze (2) Další článek: Honor Magicbook: notebook pro ty, kteří se ztrácejí v parametrech [test]

Témata článku: Technika, Vesmír, Výzkum, NASA, USA, Boeing, Satelit, Armáda, Raketoplány, Mikrovlna, Force, Hostování, Mise, Research Lab, Raketoplán, Klíčová úloha, SPAC, Satelitní komplety na Heureka.cz22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress