Už pošesté startuje stejný kus rakety. Sledujte, jak Falcon 9 vynese další várku satelitů Starlink

Když Elon Musk přišel s projektem satelitního internetu Starlink, mnozí považovali realizaci něčeho takového za ryze fantaskní myšlenku. Na oběžnou dráhu by se totiž muselo vynést přes 10 tisíc družic. Jenže ono to jde. SpaceX právě vysílá na orbit další várku 58 družic a zároveň ukazuje, jak radikálně lze ušetřit na startech raket. První stupeň rakety Falcon 9 bude v tomto případě startovat už pošesté.

Start by měl proběhnout dnes v 16:31 a můžete ho sledovat online s českým komentářem:

Přímý přenos přinášíme ve spolupráci s Mall.tv a Kosmonautix.cz.

Mise zahrnuje vynesení nejen další várky satelitů pro síť Starlink, ale také vypuštění tří snímkovacích družic SkySat. Ačkoli první stupeň rakety startuje už pošesté, bude se i tentokrát vracet na plovoucí přistávací plošinu. SpaceX se zároveň pokusí zachytit i obě poloviny aerodynamických krytů. 

Diskuze (98) Další článek: Chrome 86 zablokuje na webech bez šifrování funkci automatického vyplňování formulářů

Témata článku: Vesmír, Internet, SpaceX, Kosmonautika, Elon Musk, Družice, Starlink, Raketa, Satelit, Falcon, Vesmírné starty, SLE, DAL, VAR, Kus, Várka, Satelitní komplety na Heureka.cz22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Battlefield 2042 je pro EA zklamáním. Zvažuje přechod na free-to-play model

Battlefield 2042 je pro EA zklamáním. Zvažuje přechod na free-to-play model

Poslední díl série Battlefield na tom není zrovna nejlépe. Zklamáním není jen pro hráče, ale i pro samotné vydavatelství.

Martin Nahodil
Battlefield 2042Spekulace
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix