Samsung | Televize | Solární energie

Už žádné vybité baterie v dálkovém ovladači – Samsung přichází se solárním nabíjením

Jak často měníte baterie v dálkovém ovladači? Jednou, dvakrát ročně? Pro většinu zákazníků to patrně není problém hodný nějaké větší pozornosti. Samsung to ale vidí z trochu odlišné perspektivy a ke svým letošním 4K a 8K QLED televizorům chce nabídnout dálkové ovládání se solárním nabíjením.

Základ celé myšlenky vyjadřuje název nového ovladače: Samsung Eco. Na první pohled vypadá podobně, jako dálková ovládání napájená bateriemi. Místo prostoru pro vyměnitelné AA či AAA články je však umístěn malý solární panel.

Samsung Eco

Napájení ovladače Samsung Eco obstarává integrovaný akumulátor s deklarovanou životností až sedm let. Tím snaha o šetrnost k životnímu prostředí nekončí – jihokorejský výrobce tvrdí, že díky optimalizaci hardwaru zařízení na jedno nabití vydrží fungovat až dva roky.

K doplnění energie lze využít nejen venkovní sluneční světlo, ale také interiérové osvětlení – stačí ovladač otočit spodní stranou vzhůru. V případě nouze je možné k nabití použít také port USB-C, ke kterému lze připojit například nabíječku od mobilního telefonu.

Ve prospěch ekologie

Samotný dálkový ovladač váží 31 gramů a ze 24 % je vyroben z recyklovaného plastu, konkrétně jde o polyethylentereftalát (PET) s povrchovou úpravou z černého kovu. Jihokorejci tvrdí, že díky tomu „sníží množství plastového odpadu o několik tun ročně“.

Z pohledu jednotlivce může nápad se solárním nabíjením vypadat jako nepodstatná maličkost. S ohledem na velikost zákaznické základny však jde o citelný příspěvek k ekologii – výrobce předpokládá, že během sedmi let díky němu dojde k úspoře až 99 milionů baterií.

Motivací k uvedení ovladače se solárním panelem je snaha eliminovat vyhazování použitých baterií. Nejedná se zdaleka o jedinou aktivitu Samsungu v oblasti snížení zátěže životního prostředí – například v dubnu loňského roku firma představila ekologické balení elektroniky, kdy z krabice od televize lze postavit třeba domeček pro kočku.

Diskuze (31) Další článek: Nová kamera Intel RealSense ID obsahuje A.I. pro identifikaci konkrétní osoby

Témata článku: Technologie, Samsung, Ekologie, Televize, Obnovitelné zdroje, Baterie, Solární energie, Dálkové ovládání, Vybitá baterie, Solární panely, Dálkový ovladač, Životní prostředí, Eco, Jihokorejec, Nabíjení, Samsung Eco


Určitě si přečtěte

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook