V Číně sledují kuřata pomocí GPS náramků. Zjišťují, co jedí a jak se hýbou

Kvalitní maso ze zvířat, která netrpěla a nebyla celý svůj život zavřená v miniaturních klecí, je čím dál větší téma. Ale jak člověk pozná, že si výrobce nevymýšlí a zvíře před porážkou opravdu prožilo plnohodnotný život? Odpovědí je sledovací zařízení.

Čínská internetová pojišťovací společnost ZhongAn Online vyvinula speciální náramek s GPS podobný chytrým hodinkám Fitbit, který slouží ke sledování kuřat. Jmenuje se GoGo Chicken a kuřatům se umisťuje na jeden z pařátů.

Přirovnání s Fitbit je skutečně na místě, protože náramek má u kuřat sledovat, kolik fyzické aktivity vykonala. Sleduje také, co sezřala a v jakém prostředí se nacházela, takže máte dokonalý soubor dat o životě, jaký prožila než se dostala k vám na talíř. Člověk si dokonce může vyhlédnout „svoji“ slepici a její život sledovat denně přes mobilní aplikaci.

ZhongAn Online doufá, že by tato technologie mohla zabránit většině zdravotních a hygienických problémů, které jsou s masem pojeny. Pokud by se navíc problém vyskytl, data by mohla pomoci rychleji zjistit, kde byl jeho původ.

ZhongAn Online rovněž jako pojišťovací společnost, která se zaměřuje zejména na zemědělskou oblast, bude disponovat větším množstvím informací a ubude situací, kdy bude muset vyplácet pojistné.

V současnosti náramky nosí již 100 tisíc kuřat a probíhá jejich intenzivní testování. Firma říká, že do roku 2020 je bude využívat 2500 farem po celé Číně. A nechce se zastavit jen u náramků, vyvíjí také technologii pro rozpoznávání hlav kuřat, aby lidé měli ještě větší jistotu, že konzumují ptáka, který prožil šťastný život.

Celá snaha může vypadat úsměvně, ale při pohledu na kauzu s polským hovězím z nemocných krav nemusí být špatný nápad dát zákazníkovi možnost dohledat si osud jeho masa. Na každém balení kuřecího z kuřete s náramkem se totiž bude nacházet kód, pomocí kterého si na mobilní aplikaci zobrazíte všechna dostupná data o jeho původů, včetně zmíněné míry pohyby a typu žrádla.

Diskuze (7) Další článek: Elon Musk nastínil svou představu fungování kolonie na Marsu: „Jídlo bude zajišťovat hydroponie“

Témata článku: GPS, Mobilní aplikace, Čína, Sledování, Zvířata, Potraviny, Fitbit, Jídlo, Zemědělství, Šťastný, NARA, Pojišťovací společnost, Data, Talíř, Kuře, Pojistné, Chicken, Maso, Jak, Náramek, SLETip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy