V Číně sledují kuřata pomocí GPS náramků. Zjišťují, co jedí a jak se hýbou

Kvalitní maso ze zvířat, která netrpěla a nebyla celý svůj život zavřená v miniaturních klecí, je čím dál větší téma. Ale jak člověk pozná, že si výrobce nevymýšlí a zvíře před porážkou opravdu prožilo plnohodnotný život? Odpovědí je sledovací zařízení.

Čínská internetová pojišťovací společnost ZhongAn Online vyvinula speciální náramek s GPS podobný chytrým hodinkám Fitbit, který slouží ke sledování kuřat. Jmenuje se GoGo Chicken a kuřatům se umisťuje na jeden z pařátů.

Přirovnání s Fitbit je skutečně na místě, protože náramek má u kuřat sledovat, kolik fyzické aktivity vykonala. Sleduje také, co sezřala a v jakém prostředí se nacházela, takže máte dokonalý soubor dat o životě, jaký prožila než se dostala k vám na talíř. Člověk si dokonce může vyhlédnout „svoji“ slepici a její život sledovat denně přes mobilní aplikaci.

ZhongAn Online doufá, že by tato technologie mohla zabránit většině zdravotních a hygienických problémů, které jsou s masem pojeny. Pokud by se navíc problém vyskytl, data by mohla pomoci rychleji zjistit, kde byl jeho původ.

ZhongAn Online rovněž jako pojišťovací společnost, která se zaměřuje zejména na zemědělskou oblast, bude disponovat větším množstvím informací a ubude situací, kdy bude muset vyplácet pojistné.

V současnosti náramky nosí již 100 tisíc kuřat a probíhá jejich intenzivní testování. Firma říká, že do roku 2020 je bude využívat 2500 farem po celé Číně. A nechce se zastavit jen u náramků, vyvíjí také technologii pro rozpoznávání hlav kuřat, aby lidé měli ještě větší jistotu, že konzumují ptáka, který prožil šťastný život.

Celá snaha může vypadat úsměvně, ale při pohledu na kauzu s polským hovězím z nemocných krav nemusí být špatný nápad dát zákazníkovi možnost dohledat si osud jeho masa. Na každém balení kuřecího z kuřete s náramkem se totiž bude nacházet kód, pomocí kterého si na mobilní aplikaci zobrazíte všechna dostupná data o jeho původů, včetně zmíněné míry pohyby a typu žrádla.

Diskuze (7) Další článek: Elon Musk nastínil svou představu fungování kolonie na Marsu: „Jídlo bude zajišťovat hydroponie“

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,