radon
13. 6. 2025 • 9:03

velká rána ... takže by to mohl být i teroristický čin, výbuch v nákladovém prostoru 🙁.

Ropotam0
Ropotam0
12. 6. 2025 • 16:17

Zdá se mi to, nebo má to éro zatažené vztlakové klapky? Nejdříve by měl jít nahoru podvozek a klapky až později, ne?

Pan Koktejl
12. 6. 2025 • 14:43

Nevíte jestli návrh letadla zahrnuje i nějaká opatření proti vznícení paliva po nárazu? Příjde mi, že náraz letadla je vždy záruka výbuchu. Tak by mě zajímalo jestli řeší omezení/nebo dokonce zamezení vznícení paliva, např. horkým motorem, jiskrami z deformované konstrukce, z elektrických jisker nebo to z principu nejde. Dreamlinery mají nabíc pomocné li-ion baterie.

peter.mlich
peter.mlich
12. 6. 2025 • 14:32

Mozna by bylo dobre zminit cisla: pocet havarovanych kusu / pocet vyrobenych kusu :) A mozna jeste pocet kritickych servisnich zasahu. A totez pro ruzna dalsi letadla, treba starsi verzi, ktera tolik nepadala.

Piccard192
Piccard192
12. 6. 2025 • 13:15

nebyl stejny duvod jako u ponorky Titan ? selhani toho karbonu, na letadla take v zime snezi a je pod nulou, kdyz jsou zaparkovana na letisti v zime
(ted je akorat dokument o tom Titanu uz sem to stahnul)

frantaN47
12. 6. 2025 • 13:00

Ať se stalo cokoliv, vinu nese i nápad stavět letiště uprostřed města. Takovéto dráhy by se měly stavět mimo zástavbu, kde před i za dráhou jsou jen pole a louky. Následky havárie by tak mohly být mnohem menší.

K arbon (Karbon)
K arbon (Karbon)
12. 6. 2025 • 12:17

Start byl bez obtíží https://1drv.ms/i/c/f9c9194e0f...w?e=fF4nGe . Nechápu proč v roce 2025, letové údaje FDR a záznamník rozhovorů v pilotní kabině se pořád někde musí hledat v horách, bažinách, mořích, oceánech prostě tam, kde došlo k havárii letadla a jednoduše vyšetřovatelé leteckých nehod si to nemohou stáhnout vše z cloudu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud