V Las Vegas vyjel první roboautobus a během hodiny naboural. Může za to opět člověk

Názory k článku

WarCZ  |  09. 11. 2017 14:42  |  Microsoft Windows 10 Chrome 61.0.3163.100

No jestli tam zajížděl a potřeboval tam nacouvat, tak se nedivím, že ten stojící mikrobus nabral.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
fclib  |  09. 11. 2017 14:57  |  Android Chrome 64.0

no jo zase clovek, vsak ona si nejaka pokrocila AI v budoucnu uvedomi co je nejvetsim problemem pro tuto planetu

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
jehoVista  |  09. 11. 2017 15:02  |  Linux Firefox 56.0

Naboural? Nebylo by lepsi napsat "byl nabouran"?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
peter.mlich  |  09. 11. 2017 15:02  |  Microsoft Windows 10 Firefox 56.0

Mozna by bylo dobre, kdyby auto prepnute na autorizeni toto signalizovalo okoli. Podobne jako autoskola ma stitek sviti / nesviti, taxi sviti / nesviti. Lidi by pak byli opatrnejsi. Nebo si naopak vic dovolovali, jako na autoskolu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
09. 11. 2017 15:19 | Microsoft Windows 10 IE 11.0

Zajímalo by mě, jestli roboautobus je připravený řešit obtížnou dopravní situaci tím, že blikne světly a někoho pustí, i když by teoreticky měl přednost v jízdě?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
runner42  |  09. 11. 2017 16:01  |  Microsoft Windows 10 Firefox 56.0

Robot zastavil metr od pozadu zajíždějícího náklaďáku, protože jeho inteligence slintajícího kreténa netuší, že při couvání kabina vybočuje. A nepochybně nepředvídá milion dalších věcí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Enfonator  |  09. 11. 2017 16:37  |  Android Chrome 59.0

Nenabural. Bol naburany.. kedy prestanete zavádzať v titulkoch?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
09. 11. 2017 17:35 | Microsoft Windows 10 Edge 12.10240

Ohledně baterií - nejedná se o nějaké LifeP04 ("Lajf-Pé-nula-čtyři"), ale o LiFePO4 (chemický vzorec: lithium, železo, fosfor a čtyři kyslíky).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
09. 11. 2017 17:57 | Microsoft Windows 7 Firefox 57.0

Tato nehoda zcela jasně prokázala, že automobil bez řidiče je ještě hodně vzdálená budoucnost. V tom automobilu by museli být kamery na všechny strany a počítač vyhodnocující co se kolem děje. Jet po silnici podle mapy není opravdu roboautobus. Ztím je to pouze obyčejná stolní kalkulačka.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
polarq  |  09. 11. 2017 20:44  |  Microsoft Windows 7 Chrome 62.0.3202.89

heh, casem to pujde, ale zatim to zni jakoze "postavili autobus, ktery ridi AI, ale pak jim tam zacali jezdit lide"

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mysel_1  |  10. 11. 2017 10:28  |  Microsoft Windows 7 Firefox 56.0

Ten bulvarni titulek hezky zapada do mistniho hnoje. Pekne to vedete..
Jinak tahle nehoda hezky ilustruje nektere z hlavnich potizi AI "za volantem". AI nemysli, jen se pokousi predikovat vyvoj situace na bazi hodnoceni dat z cidel. Tudiz nepochopi, co se bude dit v docela mnoha pripadech. Ridic zase predpoklada elementarni inteligenci za volantem jineho vozu. Ve finale byl chudak AIautobus sice nabouran "hloupym" clovekem, ale realna vina je na strane toho, kdo nezodpovedne nasadil AI za volant.
Nastesti slo jen o par plechu. Brzo bude mnohem hur. (Tesla uz se parkrat pokusila nekoho zabit. Zatim to nevyslo.)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
12. 11. 2017 09:19 | Microsoft Windows 7 Chrome 61.0.3163.100

Už iba odstrániť z ulíc všetky autá , šialene pobehujúcich chodcov , na vidieku aj kráv, koní, tiav , divých svíň... A autá bez vodiča môžu ovládnuť naše cesty .

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor