V Los Angeles poprvé nasadili do akce hasicího robota

Požárníci v Los Angeles nasadili do akce hasicího robota od , který se tak stal prvním aktivně využívaným zařízením svého druhu v USA. Podle CNN k tomu došlo před zhruba čtrnácti dny během požáru ve dvou budovách textilky.

Robotické hasičské vozidlo Thermite RS3 od společnosti Howe & Howe Technologies je podobně velké jako golfový vozík. Mj. disponuje dvěma pásy, jakýmsi pluhem pro odstraňování případných překážek blokujících cestu a pochopitelně i výkonným vodním dělem.

Toto dělo podle dostupných informací dokáže chrlit 2500 galonů (tedy cca 9 500 litrů) vody či pěny za minutu.

„Vodní dělo lze otočit do vertikální polohy a udělat z toho zavlažovací systém. Může nás to přimět přehodnotit některé způsoby řešení požárů, když je k dispozici,“ řekl o robotovi šéf Los Angeles Fire Department (LAFD) Ralph Terrazas deníku LA Times.

Thermite RS3 není právě levný pomocník – jeho pořizovací cena činí 272 000 dolarů. Je však schopen zasahovat i tam, kde by to pro lidi bylo příliš nebezpečné.

„Mohu si dovolit ztratit jeden z těchto úžasných strojů… nemohu si dovolit ztratit hasiče,“ konstatoval Terrazas.

Diskuze (4) Další článek: 10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

Témata článku: Technika, USA, Roboti, Požár, Oheň, Zavlažovací systém, CNN, Los Angeles, Howe, Department, LA times, Playlists, Robot, DěloNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita