Japonsko | Roboti

V nové japonské kavárně pracují roboti. Vítají zákazníky, tančí i uklízí

Japonská společnost SoftBank Robotics ve čtvrtek otevřela kavárnu Pepper PARLOR, v níž kromě lidí pracují také roboti. A to rovnou tři různé modely.

„Cílem je vytvořit prostor, kde lidé mohou lehce udělat zkušenost s koexistencí lidí a robotů, okusit budoucnost života s roboty a evoluci robotů,“ řekli zástupci SoftBank serveru ZDNet.

„Chceme vyrábět roboty nejen pro pohodlí a efektivitu, ale také pro přinášení štěstí a rozšiřování lidských možností,“ dodali.

Vítání hostů, tanec, úklid...

Všechny stávající mechanické zaměstnance kavárny vyvinula samotná SoftBank. Semi-humanoidní Pepper obstarává většinu interakce se zákazníky: zdraví je, přijímá objednávky atd. Roboti NAO zajišťují zábavu (například tím, že předvádějí choreografické tance), a když skončí otevírací doba, autonomní vakuový Whiz vyčistí podlahy.

Provozovatelé Pepper PARLOR doufají, že tento zajímavý projekt jim mj. umožní shromáždit spoustu cenných dat, která následně budou moct využít k dalšímu vylepšování svých výtvorů.

„Díky tomu, že ten podnik budeme spravovat sami, místo abychom se spoléhali na nějakého obchodního partnera, budeme schopni vybudovat know-how,“ uvedl CCO SoftBank Kazutaka Hasumi během rozhovoru pro The Asian Review. „Tímto způsobem budeme schopni navrhnout roboty s takovými funkcemi, které firmy chtějí.“

Diskuze (2) Další článek: Letos se masivně zvedl zájem o mobilní VPN. Hlavně v Asii, kde je svobodný internet více v ohrožení

Témata článku: Technologie, Japonsko, Roboti, Softbank, Káva, Zákazníci, Pepper, Robot, Kavárna


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 53

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč