V nové japonské kavárně pracují roboti. Vítají zákazníky, tančí i uklízí

Japonská společnost SoftBank Robotics ve čtvrtek otevřela kavárnu Pepper PARLOR, v níž kromě lidí pracují také roboti. A to rovnou tři různé modely.

„Cílem je vytvořit prostor, kde lidé mohou lehce udělat zkušenost s koexistencí lidí a robotů, okusit budoucnost života s roboty a evoluci robotů,“ řekli zástupci SoftBank serveru ZDNet.

„Chceme vyrábět roboty nejen pro pohodlí a efektivitu, ale také pro přinášení štěstí a rozšiřování lidských možností,“ dodali.

Vítání hostů, tanec, úklid...

Všechny stávající mechanické zaměstnance kavárny vyvinula samotná SoftBank. Semi-humanoidní Pepper obstarává většinu interakce se zákazníky: zdraví je, přijímá objednávky atd. Roboti NAO zajišťují zábavu (například tím, že předvádějí choreografické tance), a když skončí otevírací doba, autonomní vakuový Whiz vyčistí podlahy.

Provozovatelé Pepper PARLOR doufají, že tento zajímavý projekt jim mj. umožní shromáždit spoustu cenných dat, která následně budou moct využít k dalšímu vylepšování svých výtvorů.

„Díky tomu, že ten podnik budeme spravovat sami, místo abychom se spoléhali na nějakého obchodního partnera, budeme schopni vybudovat know-how,“ uvedl CCO SoftBank Kazutaka Hasumi během rozhovoru pro The Asian Review. „Tímto způsobem budeme schopni navrhnout roboty s takovými funkcemi, které firmy chtějí.“

Diskuze (2) Další článek: AMD opět útočí na Intel. Tentokrát v oblasti minipočítačů

Témata článku: , , , , , , , , , , ,