V novém hollywoodském sci-fi filmu si zahraje hlavní roli humanoidní robot

Hlavní roli v připravovaném sci-fi snímku b, jehož rozpočet činí 70 milionů dolarů, by měl ztvárnit humanoidní robot jménem Erica. Informoval o tom The Hollywood Reporter.

Tento projekt je teprve v počátcích – mj. dosud nebyl vybrán žádný režisér – nicméně podle zahraničních komentátorů jde o velice zajímavý experiment, který by mohl posunout využívání robotů ve filmech na zcela novou úroveň.

Autoři Ericy uvedli, že se zaměřili především na to, aby měl jejich výtvor co možná nejlepší herecké schopnosti a dokázal nasazovat různé výrazy obličeje.

Jak nahradit životní zkušenosti?

„V rámci jiných způsobů hraní herci zapojují do svých rolí své životní zkušenosti,“ konstatoval producent Sam Khoze a dodal:

„Ale Erica žádné životní zkušenosti nemá. Byla pro hraní své role vytvořena od nuly. Museli jsme simulovat její pohyby a emoce prostřednictvím individuálních relací jako je ovládání rychlosti jejích pohybů, vyjadřování jejích pocitů a koučování vývoje charakteru a řeči těla.“

Podle původního plánu si Erica měla odbýt svůj debut v dřívějším filmu, avšak nakonec z toho kvůli určitým problémům sešlo. Tentokrát je ale vše na dobré cestě – první scény jsou prý již natočené a příští rok by film mohl být dokončen.

Titulní ilutrační foto: Pixabay

Diskuze (3) Další článek: Nvidia jako první podporuje DirectX 12 Ultimate. Nové ovladače také zvýší výkon

Témata článku: Technologie, Roboti, Hudba, filmy, seriály, HLA, Vyjadřování, Sci-fi filmu, The Hollywood Reporter, Dolar, Robot, Robota, Životní zkušenost, Hlavní role, ErikaKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie