Roboti | Hudba, filmy, seriály

V novém hollywoodském sci-fi filmu si zahraje hlavní roli humanoidní robot

Foto: Pixabay
V novém hollywoodském sci-fi filmu si zahraje hlavní roli humanoidní robot | Foto: Pixabay

Hlavní roli v připravovaném sci-fi snímku b, jehož rozpočet činí 70 milionů dolarů, by měl ztvárnit humanoidní robot jménem Erica. Informoval o tom The Hollywood Reporter.

Tento projekt je teprve v počátcích – mj. dosud nebyl vybrán žádný režisér – nicméně podle zahraničních komentátorů jde o velice zajímavý experiment, který by mohl posunout využívání robotů ve filmech na zcela novou úroveň.

Autoři Ericy uvedli, že se zaměřili především na to, aby měl jejich výtvor co možná nejlepší herecké schopnosti a dokázal nasazovat různé výrazy obličeje.

Jak nahradit životní zkušenosti?

„V rámci jiných způsobů hraní herci zapojují do svých rolí své životní zkušenosti,“ konstatoval producent Sam Khoze a dodal:

„Ale Erica žádné životní zkušenosti nemá. Byla pro hraní své role vytvořena od nuly. Museli jsme simulovat její pohyby a emoce prostřednictvím individuálních relací jako je ovládání rychlosti jejích pohybů, vyjadřování jejích pocitů a koučování vývoje charakteru a řeči těla.“

Podle původního plánu si Erica měla odbýt svůj debut v dřívějším filmu, avšak nakonec z toho kvůli určitým problémům sešlo. Tentokrát je ale vše na dobré cestě – první scény jsou prý již natočené a příští rok by film mohl být dokončen.

Titulní ilutrační foto: Pixabay

Diskuze (3) Další článek: Nvidia jako první podporuje DirectX 12 Ultimate. Nové ovladače také zvýší výkon

Témata článku: Technologie, Roboti, Hudba, filmy, seriály, Hlavní role, Životní zkušenost, The Hollywood Reporter, Robot, Erika, Dolar, Sci-fi filmu, Robota


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 158

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147