V průmyslu elektromobilů se točí stále více peněz. Vznikla vlivná lobby

Průmysl elektrických automobilů v současnosti zažívá velký boom. Peníze do něj pumpují nejen samotní výrobci, ale i externí investoři. Plyne to z nové zprávy Axiosu.

Například automobilka General Motors již oznámila, že do roku 2025 hodlá do elektromobilů investovat 20 miliard dolarů a nakonec udělat z Cadillacu čistě elektrickou značku.

Agentura Reuters však považuje za pravděpodobné, že GM představí ještě ambicióznější harmonogram, s vyšší finanční částkou.

Nejen rychlejší vývoj...

Tento příliv peněz může ovšem nejen urychlit proces vývoje nových a lepších elektrických vozidel, ale také ovlivnit politické činitele.

The Verge v dané souvislosti upozorňuje, že 28 společností se již spojilo a vytvořilo lobbistickou skupinu, která nyní prosazuje národní politiky přátelské vůči elektromobilům.

To podle některých komentátorů naznačuje, že velké peníze směřující do tohoto segmentu by v konečném důsledku mohly způsobit dalekosáhlé změny i ve společnosti.

Diskuze (13) Další článek: FBI si objednala 140 robotů pro vyhledávání papírových dokumentů

Témata článku: Technika, Doprava, Elektromobily, Peníze, Průmysl, General Motors, Politika, Enyaq iV, Penez, Pen, Elektromobil, Reuters, Lobby, EVS, The Verge, CadillacNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

** Ukrajinské síly používají několik typů lehkých protidronových pušek ** Na fotografiích z bojů se nejčastěji vyskytují EDM4S a KVS G-56 ** Malý dron „sestřelí“ na vzdálenost až několika kilometrů

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněUAVDrony