V sobotu se odhalí důležitá novinka mezi elektromobily, Nio s dojezdem až 800 km

Nio je mladá čínská automobilka, která se zabývá čistě jen elektromobily. Inspirována je bezesporu Teslou a v mnohém se svému americkému konkurentovi podobá, ať už svým přístupem k inovacím a rychlému zavedení výroby či překotným růstem ceny akcií. Na sobotu 9. ledna chystá Nio důležitou prezentaci, na které odhalí nový vůz. Očekává se, že by měl být rekordmanem v dojezdu.

Už podle siluety na pozvánce je jasné, že půjde o vůz kategorie sedan, či přesněji liftback. Dá se tedy očekávat, že na rozdíl od vyvýšených SUV bude mít auto o něco menší aerodynamický odpor. K tomu navíc dostane 150kWh baterii, což je kapacita, kterou zatím nenabízí ani zmiňovaná Tesla. Ta má zatím maximum 100 kWh.

Nově představené auto by tak mělo mít na základě odborných odhadů běžný dojezd až 800 km. V zimě nebo při dynamičtější jízdě by mělo auto nabídnout stále solidních 600 km dojezdu. Na druhou stranu je nesporné, že auto nebude nijak levné a půjde o luxusní záležitost. 

Kromě dlouhého dojezdu by mělo být auto vybaveno plnou autonomií, tedy schopností řídit bez zásahu řidiče nejen po dálnicích, ale i v běžném městském provozu. 

Na prezentaci se dále očekává představení vylepšené verze výměnného bateriového modulu. Nio jde totiž na rozdíl od Tesly cestou výměnných baterií a v Číně rozšiřuje síť napájecích stanic, ve kterých je možné baterii nejen dobít, ale i rychle vyměnit za jinou, plně nabitou. Podrobnosti se dozvíme v sobotu 9. ledna.

Diskuze (36) Další článek: Nové video pořízené na Havaji ukazuje modré UFO padající do oceánu

Témata článku: , , , , , , , , , ,