V USA vyroste obří příbřežní větrná farma. Vůbec první svého druhu

Bidenova administrativa schválila výstavbu Vineyard Wind – obrovské příbřežní větrné farmy, která se bude nacházet v Massachusetts.

Podle deníku New York Times se toto zařízení stane prvním svého druhu v USA. Farmu bude po jejím dokončení tvořit celkem 84 turbín umístěných ve vzdálenosti zhruba 24 kilometrů od ostrova Martha’s Vineyard.

Joe Biden již dříve oznámil, že chce, aby do roku 2030 příbřežní větrné farmy generovaly 30 gigawattů energie. Z tohoto množství Vineyard Wind pokryje jen cca 2,7 %, nicméně důležité je, že připraví půdu pro realizaci dalších podobných projektů.

2000 větrných turbín do konce desetiletí

„Budoucnost čisté energie máme ve Spojených státech na dosah,“ uvedla v tiskové zprávě americká ministryně vnitra Deb Haaland.

„Schválení tohoto projektu je důležitým krokem k prosazování cílů administrativy, které spočívají ve vytváření dobře placených pracovních míst v odborech a zároveň v boji proti klimatické změně a poskytování elektřiny našemu národu,“ dodala.

Z dostupných informací plyne, že pokud dostanou zelenou všechny aktuálně existující plány na vybudování větrných farem na východním pobřeží USA, ještě do konce tohoto desetiletí v dané oblasti vyroste minimálně 2000 příbřežních turbín.

Titulní ilustrační foto: Ben Paulos, CC BY 2.0

Diskuze (5) Další článek: Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Témata článku: USA, Elektrárna, Obnovitelné zdroje, Elektřina, Energie, Massachusetts, New York Times, Farma, Větrná farma, Výstavba, Půda, Joe Biden, Druh, Turbína22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Halo Infinite mělo největší prodejní start v historii celé série
Michal Maliarov
Halo InfiniteByznys
První ohebné véčko od Huawei přichází do Česka. Je elegantní a dražší než konkurence

První ohebné véčko od Huawei přichází do Česka. Je elegantní a dražší než konkurence

** Loňský model véčka od Huawei přichází konečně do Evropy ** P50 Pocket sází vše na design, precizní zpracování a výbavu ** Obejít se musíme tradičně bez služeb Googlu a tentokrát i 5G

Jan LáskaMichal Maliarov
Ohebný displejVéčkoPreview
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Svou cestu si už jinde nevyšlapete. Sony si patentovalo mechaniku z Death Strandingu

Svou cestu si už jinde nevyšlapete. Sony si patentovalo mechaniku z Death Strandingu

Jedná se o pojistku, jak si originální gameplay ponechat.

Radek Wunderlich
Death StrandingByznys