Záhadný kovový monolit neznámého původu, který našli v Utahu, zmizel

Aktualizováno:

Záhadný kovový monolit neznámého původu, který byl před několika dny nalezen na obtížně přístupném místě v poušti v Utahu, zmizel. A nikdo nemá tušení, co se s ním stalo.

„Obdrželi jsme věrohodné zprávy, že nelegálně instalovaná struktura známá jako ‘monolit’ byla neznámou stranou odstraněna z veřejných pozemků Bureau of Land Management (BLM),“ uvedli zástupci BLM na Facebooku.

„BLM tuto strukturu, která je považována za soukromé vlastnictví, neodstranil,“ dodali.

Připomeňme, že ještě minulé úterý úředníci napůl v žertu prohlašovali, že instalace monolitu byla nezákonná bez ohledu na to, zda ji realizovali lidé, nebo mimozemšťané.

Například deník The New York Times spekuloval, že by se mohlo jednat o filmovou rekvizitu. V dané oblasti totiž bylo natočeno již několik hollywoodských snímků.

Aktualizováno:

K tajemnému objektu se dostali první zvědavci a sdílí své zážitky na sociálních sítích:

Další nadšenci se pustili do pátrání po všech službách s veřejně dostupnými satelitními snímky a zjistili, že monolit musel být na místě instalován v rozmezí od srpna 2015 do října 2016. Na místě tedy už stojí možná více než pět let. 


Těžko říci, zda to byl nějaký umělec hrající si na 2001:Vesmírnou odyseu nebo mimozemšťani. Jasné je jen jedno, uprostřed prolákliny v kamenné pustině Utahu stojí něco, co tam nemá co dělat. Kovový, zhruba čtyři metry vysoký hranol s trojúhelníkovým půdorysem je zaražený do kamenného podkladu.

Našli ho náhodou zaměstnanci vlády Utahu při leteckém počítání divokých koz v národním parku. Při průletu nad krajinou zaujal jednoho z nich objekt, který tam prostě neměl co dělat. Štíhlý, kovově lesklý hranol si jen tak stál schovaný v průrvě.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: DPS Utah

Při bližším průzkumu se na objektu nenašly žádné identifikační znaky, tlačítka nebo přístroje, které by vysvětlovaly jeho účel. Pouze na zemi v podkladu byly vidět zářezy, které asi vznikly při kopání díry. Objekt tak byl nejspíš opatrně vsazen a nespadl jen tak z oblohy.

Kvůli ochraně daného místa a bezpečnosti možných návštěvníků nebyly zveřejněny žádné podrobnosti o umístění tohoto objektu. Stačilo ale pár hodin od prvních zpráv a z leteckých dat a pořízených fotografií se podařilo nadšenci na internetu odhalit místo nálezu: 38.343015, -109.666255. Objekt je vidět na Google Earth a opravdu je velmi daleko od nejbližší civilizace. Na mapách Bingu a Seznamu (používají shodné podklady) to vidět není. 

Klepněte pro větší obrázek
Tady to je. Není divu, že si toho zatím nikdo nevšiml

Zatím se k objektu nikdo nepřihlásil, vláda Utahu jen vydala prohlášení (web je logicky přetížený), že „Instalace objektů nebo umění na veřejné plochy je nelegální bez ohledu na to, z které jste planety“.

Video zachycující objevení záhadného kovového monumentu:

Diskuze (41) Další článek: Programování elektroniky: Oživíme nového křemíkového švába ESP32-S2

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,