Záhadný kovový monolit neznámého původu, který našli v Utahu, zmizel

Záhadný kovový monolit neznámého původu, který našli v Utahu, zmizel

Aktualizováno:

Záhadný kovový monolit neznámého původu, který byl před několika dny nalezen na obtížně přístupném místě v poušti v Utahu, zmizel. A nikdo nemá tušení, co se s ním stalo.

„Obdrželi jsme věrohodné zprávy, že nelegálně instalovaná struktura známá jako ‘monolit’ byla neznámou stranou odstraněna z veřejných pozemků Bureau of Land Management (BLM),“ uvedli zástupci BLM na Facebooku.

„BLM tuto strukturu, která je považována za soukromé vlastnictví, neodstranil,“ dodali.

Připomeňme, že ještě minulé úterý úředníci napůl v žertu prohlašovali, že instalace monolitu byla nezákonná bez ohledu na to, zda ji realizovali lidé, nebo mimozemšťané.

Například deník The New York Times spekuloval, že by se mohlo jednat o filmovou rekvizitu. V dané oblasti totiž bylo natočeno již několik hollywoodských snímků.

Aktualizováno:

K tajemnému objektu se dostali první zvědavci a sdílí své zážitky na sociálních sítích:

Další nadšenci se pustili do pátrání po všech službách s veřejně dostupnými satelitními snímky a zjistili, že monolit musel být na místě instalován v rozmezí od srpna 2015 do října 2016. Na místě tedy už stojí možná více než pět let. 


Těžko říci, zda to byl nějaký umělec hrající si na 2001:Vesmírnou odyseu nebo mimozemšťani. Jasné je jen jedno, uprostřed prolákliny v kamenné pustině Utahu stojí něco, co tam nemá co dělat. Kovový, zhruba čtyři metry vysoký hranol s trojúhelníkovým půdorysem je zaražený do kamenného podkladu.

Našli ho náhodou zaměstnanci vlády Utahu při leteckém počítání divokých koz v národním parku. Při průletu nad krajinou zaujal jednoho z nich objekt, který tam prostě neměl co dělat. Štíhlý, kovově lesklý hranol si jen tak stál schovaný v průrvě.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: DPS Utah

Při bližším průzkumu se na objektu nenašly žádné identifikační znaky, tlačítka nebo přístroje, které by vysvětlovaly jeho účel. Pouze na zemi v podkladu byly vidět zářezy, které asi vznikly při kopání díry. Objekt tak byl nejspíš opatrně vsazen a nespadl jen tak z oblohy.

Kvůli ochraně daného místa a bezpečnosti možných návštěvníků nebyly zveřejněny žádné podrobnosti o umístění tohoto objektu. Stačilo ale pár hodin od prvních zpráv a z leteckých dat a pořízených fotografií se podařilo nadšenci na internetu odhalit místo nálezu: 38.343015, -109.666255. Objekt je vidět na Google Earth a opravdu je velmi daleko od nejbližší civilizace. Na mapách Bingu a Seznamu (používají shodné podklady) to vidět není. 

Klepněte pro větší obrázek
Tady to je. Není divu, že si toho zatím nikdo nevšiml

Zatím se k objektu nikdo nepřihlásil, vláda Utahu jen vydala prohlášení (web je logicky přetížený), že „Instalace objektů nebo umění na veřejné plochy je nelegální bez ohledu na to, z které jste planety“.

Video zachycující objevení záhadného kovového monumentu:

Diskuze (41) Další článek: Programování elektroniky: Oživíme nového křemíkového švába ESP32-S2

Témata článku: Internet, UFO, Mimozemský život, Vláda, Záhady, DPS, Hranol, Podklady, Pustina, Původ, Nadšenec, Monolit, Bingo, Půdorys, Context, Mono, Objekt, UtahIcarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Icarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Už jste také zařvali na nehostinné planetě bez možnosti pokračovat?

Michal Maliarov
IcarusSurvival
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda