Vědkyně NASA popsala, jak probíhá pátrání po mimozemských megastrukturách

Projekt SETI rozhodně není jen o zachycování rádiových signálů. Jeho součástí je mj. i pátrání po mimozemských megastrukturách. Co přesně se tím rozumí?

„Je to v podstatě jakákoli umělá struktura postavená inteligentní civilizací, možná pro účely získávání energie,“ vysvětlila Ann Marie Cody, která pracuje pro SETI Institute a Ames Research Center, v novém rozhovoru pro Vice.

Metoda, kterou Cody a její kolegové používají je velice přímočará i dostatečně vyzkoušená. Vědci s její pomocí totiž už po celá desetiletí objevují exoplanety a jiná nebeská tělesa.

Snímek za snímkem

„Díváme se na tisíce – dokonce miliony – hvězd, pořizujeme snímek za snímkem a pak tyto snímky převádíme na sekvenci jasu každé hvězdy v průběhu času,“ uvedla Cody.

Pokaždé, když kolem sledované hvězdy projde nějaký objekt – například planeta – způsobí to dočasné ztlumení jejího jasu. V důsledku toho vznikne něco jako „světelný podpis“.

„Pokud máte umělou megastrukturu, mohli byste potenciálně způsobit odlišný podpis, který by byl jedinečný," dodala Cody.

Diskuze (8) Další článek: Američtí chirurgové poprvé úspěšně transplantovali srdce z geneticky modifikovaného prasete

Témata článku: Vesmír, Výzkum, NASA, Stavby, Mimozemský život, Pátrání, Projekt, Ames Research Center, Snímek, SETI institute, Hvězda, VědkyněNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2