Irbis9
1. 12. 2019 • 13:33
duro miso
30. 11. 2019 • 11:41

Hlavne treba povedať japoncom aby nežrali tie veleryby. 😀

JiDrozd
30. 11. 2019 • 9:46

To je hezké, samozřejmě že některá "přírodní" řešení z atmosféry odeberou trochu CO2. Žádné z nich, ani v kombinaci, ale nijak zásadně nezredukuje těch cca 800 miliard tun CO2, které lidstvo od počátku průmyslové revoluce do atmosféry přídalo. Mluvíme o výsledku nějakých 200 let usilovné práce miliard lidí spalujících fosilní paliva. Jedině snaha srovnatelných proporcí by mohla tento přebytek z atmosféry zase odstranit.

Kuba12345678
30. 11. 2019 • 0:05

uz tahle veta muze byt naprosta hovadina
Chce­me-li za­sta­vit či do­kon­ce zvrá­tit kli­ma­tic­ké změ­ny, po­tře­bu­je­me z at­mo­sfé­ry od­stra­nit co mož­ná nej­vět­ší množ­ství oxi­du uh­li­či­té­ho.takze bych se uklidnil a nedelal predcasne zavery.
doufam, ze tento "vyzkum" nikdo nebude brat vazne

dolph1888
dolph1888
29. 11. 2019 • 23:00

Problém je v tom, a to není můj názor, ale vědců zabývajících se oceány (jde o živý organismus), že oceán obsahuje obrovské množství malých organismů, kteří denně vyprodukují neskutečně CO2. Nikdo neřeší a nepočítá kolik, ale už se ví, že díl, kterým přispívá člověk mění klima, zvláštní jistota. Co když tento lidský podíl sice má vliv na změnu, ale není primárním spouštěčem (spínačem) změn klimatu? V neoglaciálu je normální, že periodu chladu vystřídá (stovky let trvající epizody, změna samotná klidně jen desítky a spínač to jsou roky!) teplé období na jehož vrcholu jsme nyní my. Žádným způsobem nelze přesně zjistit, jaká teplota v minulosti byla. Měření se provádí pomocí analýzy bodových zdrojů - nepřesně, může být zatíženo lokálními výchylkami - především analýzou poměru 18O/16O z ledu (ledových jader), pak z vymřelých druhů organismů, o kterých víme, jaké podmínky potřebují k životu, dále pak ještě z dlouho žijících stromů, kde je ovšem opět zatížení chybou, protože ten může být na místě, které neodpovídá lokálnímu průměru, třeba na svahu či v rokli. Jde o odhad, který se musí přepočítat vhodným algoritmem, který lze upravit k obrazu svému, k podpoření vlastní hypotézy. Takže současný stav, kdy jsme na vrcholu teplého (vlhkého) období a přibývá masivně zeleně může být stále v toleranci. Zatím a těch cyklů proběhlo několik, vždy nastal nakonec zvrat a návrat chladného období. Zajímavé je, že alarmisté stále opakují, jak půjde teplota o 3 °C nahoru (zdůrazňuji odhad!), nikde neříkají, jak se v minulosti měří teplota a jak ji dopočítávají a především:
1. Teplota mezi lety 1940 - 1980 nestoupala, ale CO2 ano.
2. Úbytek ledovců v Grónsku i Kanadě je jen o málo vyšší než přírůstek, v Kanadě se tvoří nové.
3. Teplota severní polokoule stoupá o 1 °C, ale jižní pouze o 0,2 °C.
4. Tropické ostrovy se nepotápí, ale vypařování vody z moří je naopak vynáší.
5. Vyšší vlhkost umožňuje efektivnější cirkulaci v atmosféře, což má vliv nejen na větší podíl zeleně, ale především na teplotní výměnu, která umožňuje tvorbu nových ledovců.
6. Mořská hladina stoupá jen o mm ročně, což je příkrém rozporu s očekáváním.
> Odhaduji, že pravda bude někde uprostřed a jednou ještě budeme za jádro a další zdroje energie rádi, kdo bude mít energii nezamrzne. Hlupáci, co poslouchali jedinou, zelenými aktivisty upravenou pravdu se budou tlouct na čelo, proč jen to CO2 snižovali, o to by totiž byl menší mráz.

Názor byl 3× upraven, naposled 30. 11. 2019 16:31

LucyFerr
LucyFerr
29. 11. 2019 • 22:09

A zjistili vědci kolik CO2 velryba za svého života vyprodukuje dýcháním?

Lukáš Černý
29. 11. 2019 • 20:19

Ono s tím CO2 a stromy atd je to takový těžký..bych se vsadil že 90% lidí vlastně vůbec netuší, kam se ten uhlík z toho CO2 ztratí a jak to vůbec funguje. Velmi zkráceně - uhlík se přeměňuje na hmotu té rostliny - takže dřevo, listy atd..no a pokud se třeba ten strom po pokácení spálí, tak se všechen uhlík zase zpátky dostane do atmosféry. To stejné listy - jak na podzim listy popadají dolů, tak hnijí atd a při tom se zase ten CO2 uvolňuje.Jediný smysl jak ty stromy pomáhají s CO2 je ten, že pokud se dřevo z nich použije MÍSTO uhlí na topení, tak vlastně ušetříme ten uhlík co by dostal do vzduchu z uhlí. No a pak taky v tom smyslu, že hromada stromů má aktuálně v sobě hromadu uhlíku schovanou.No a teda nějak jsem se z článku nedozvěděl jak ty velryby pomáhají. Velryba sice chcípne a popadá na dno, ale tam ji samozřejmě sežerou všechny možný jiný potvory. Takže ten uhlík se vrátí do systému.

Určitě si přečtěte

Články odjinud