Vesmírná technika: Další americké kosmodromy. A také o vypouštění raket ze strategického bombardéru

Naposled jsme představili kosmodromy na východním pobřeží Spojených států amerických. Nyní se podíváme na zbytek amerických kosmodromů. Nacházejí se na západě USA. Jde o tři klasické a pak o speciální kosmodromy sloužící k vypouštění nosných raket z letadel.

Nejpoužívanější americký kosmodrom přitom není ten nejznámější na mysu Canaveral. Nejvíc raket létá z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii, do dneška to bylo téměř osm set startů. Tento kosmodrom je pod správou armády USA a významná část zdejších letů do vesmíru má také vojenský charakter.

Podívejte se na předchozí díly ze série o kosmodromech:

Podívejte se na další díly Vesmírné techniky:

Diskuze (1) Další článek: I pro výkonné stroje: Test základní desky Asrock X570 Xtreme4

Témata článku: Video, Vesmír, Technika, SpaceX, Kosmonautika, Vesmírná technika, USA, Raketa, Armáda, Falcon, Raketoplány, Kalifornie, Canaveral, Nosná raketa, Kos, Strategický bombardér, Vandenberg, DAL, Letecká základna, Bombardér, Kosmodrom, VypouštěníFacebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2