Vibrační přívěsek od odborníků z NASA vás upozorní pokaždé, když se budete chtít dotknout rukou obličeje

Tým odborníků z Jet Propulsion Lab vytvořil prototyp přívěsku, který by měl pomáhat v boji proti šíření nového koronaviru SARS-CoV-2. Toto zařízení vás prostřednictvím vibrací upozorní pokaždé, když pozvednete své ruce k obličeji.

Tzv. PULSE má velice jednoduchý design. Je vybaven infračerveným senzorem, vibračním motorkem o velikosti mince a třívoltovou baterií.

Zdravotní experti již dlouho tvrdí, že pokud si dokážete nesahat na obličej, značně tím snižujete riziko, že onemocníte infekcí COVID-19. K tomu, aby se patogeny rozšířily z vašich rukou na ústa nebo nosní dírky, totiž stačí jen krátký dotyk.

Problém spočívá v tom, že během každodenního shonu je téměř nemožné mít takové doporučení neustále na paměti. PULSE tedy plní roli jakéhosi hlídače. Dodejme, že NASA nemá v úmyslu dotyčný  gadget vyrábět a prodávat, nicméně zveřejnila k němu kompletní dokumentaci.

Není bez zajímavosti, že podobnou nositelnost se před několika měsíci pokusil vytvořit i australský astrofyzik Daniel Reardon. Jeho snaha však ani zdaleka nedopadla tak dobře – poté, co si v rámci svých experimentů vložil do nosu čtyři malé magnety, byl nucen vyhledat lékařskou pomoc.

Diskuze (5) Další článek: Snapdragon 865+ jako první překonal 3 GHz. Objeví se v nejlepších herních mobilech

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,