COVID-19 | NASA | Nositelnosti

Vibrační přívěsek od odborníků z NASA vás upozorní pokaždé, když se budete chtít dotknout rukou obličeje

Tým odborníků z Jet Propulsion Lab vytvořil prototyp přívěsku, který by měl pomáhat v boji proti šíření nového koronaviru SARS-CoV-2. Toto zařízení vás prostřednictvím vibrací upozorní pokaždé, když pozvednete své ruce k obličeji.

Tzv. PULSE má velice jednoduchý design. Je vybaven infračerveným senzorem, vibračním motorkem o velikosti mince a třívoltovou baterií.

Zdravotní experti již dlouho tvrdí, že pokud si dokážete nesahat na obličej, značně tím snižujete riziko, že onemocníte infekcí COVID-19. K tomu, aby se patogeny rozšířily z vašich rukou na ústa nebo nosní dírky, totiž stačí jen krátký dotyk.

Problém spočívá v tom, že během každodenního shonu je téměř nemožné mít takové doporučení neustále na paměti. PULSE tedy plní roli jakéhosi hlídače. Dodejme, že NASA nemá v úmyslu dotyčný  gadget vyrábět a prodávat, nicméně zveřejnila k němu kompletní dokumentaci.

Není bez zajímavosti, že podobnou nositelnost se před několika měsíci pokusil vytvořit i australský astrofyzik Daniel Reardon. Jeho snaha však ani zdaleka nedopadla tak dobře – poté, co si v rámci svých experimentů vložil do nosu čtyři malé magnety, byl nucen vyhledat lékařskou pomoc.

Diskuze (5) Další článek: Snapdragon 865+ jako první překonal 3 GHz. Objeví se v nejlepších herních mobilech

Témata článku: Koronavirus, Technologie, Zdraví, COVID-19, NASA, Gadgety, Nositelnosti, Puls, Přívěsek, Obličej, Odborník, Ruka, SARS-CoV


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 209

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45