Video z rakety ukazuje start a přistání Falconu 9. Zřetelně a dokonce i se zvukem

Při posledním startu Falconu 9 (viz Vesmírné zprávy) raketu opět snímalo několik kamer včetně kamery umístěné přímo na plášti rakety. Ta slouží k vizuální kontrole vyrovnávacích trysek a naváděcích mřížových křidélek. Většinou poskytovala obraz značně roztřepaný a nezřetelný, ale je vidět, že SpaceX dělá pokroky i v tomto směru. 

Na videu je sestřih startu, odpojení prvního stupně, otočení do sestupné fáze a následné přistání. Ačkoli je video jen v nižším rozlišení 360p (kvůli datovému toku), obraz je pěkně ostrý a zřetelný.

K tomu byly přidány i zvuky snímané zřejmě z vibrací vnitřní konstrukce rakety. Klasické mikrofony by se zde pochopitelně nechytly – v atmosféře by je rušil aerodynamický svist a naopak ve vyšších vrstvách atmosféry by bylo vzduchu pro šíření zvuku přítomno málo. 

Diskuze (11) Další článek: Příští měsíc bude červený. AMD již 8. října ukáže Zen 3, 28. října pak RDNA 2

Témata článku: Video, SpaceX, Kosmonautika, Raketa, Kamera, Zvuk, Falcon, Nízké rozlišení, Start, Konstrukce, Přistání40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Obyvatele Jacksonville na Floridě vylekala vracející se kosmická loď Dragon 2
Jiří Černý
DragonMezinárodní vesmírná stanice
Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů
Nejpodivnější start v historii? Raketa od firmy Astra odtančila ze startovací rampy

Nejpodivnější start v historii? Raketa od firmy Astra odtančila ze startovací rampy

** Raketa od společnosti Astra provedla další start ** Kvůli poruše probíhal velmi nestandardním způsobem ** Kalifornská firma chce do vesmíru dopravovat menší družice

Petr Kubala
RaketaVesmír