Video | Raketa | SpaceX | Falcon

Video z rakety ukazuje start a přistání Falconu 9. Zřetelně a dokonce i se zvukem

Při posledním startu Falconu 9 (viz Vesmírné zprávy) raketu opět snímalo několik kamer včetně kamery umístěné přímo na plášti rakety. Ta slouží k vizuální kontrole vyrovnávacích trysek a naváděcích mřížových křidélek. Většinou poskytovala obraz značně roztřepaný a nezřetelný, ale je vidět, že SpaceX dělá pokroky i v tomto směru. 

Na videu je sestřih startu, odpojení prvního stupně, otočení do sestupné fáze a následné přistání. Ačkoli je video jen v nižším rozlišení 360p (kvůli datovému toku), obraz je pěkně ostrý a zřetelný.

K tomu byly přidány i zvuky snímané zřejmě z vibrací vnitřní konstrukce rakety. Klasické mikrofony by se zde pochopitelně nechytly – v atmosféře by je rušil aerodynamický svist a naopak ve vyšších vrstvách atmosféry by bylo vzduchu pro šíření zvuku přítomno málo. 

Diskuze (11) Další článek: Příští měsíc bude červený. AMD již 8. října ukáže Zen 3, 28. října pak RDNA 2

Témata článku: Video, Raketa, SpaceX, Kamera, Zvuk, Falcon, Start, Přistání, Konstrukce, Nízké rozlišení


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 104

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147