Vozidla Tesla již nebudou disponovat ultrazvukovými senzory

Tesla nedávno oznámila, že se rozhodla ze svých vozidel odstranit ultrazvukové senzory (USS) a nahradit je systémem Full Self-Driving. Upozornil na to server Teslarati.

Jak poznamenal dlouholetý majitel Tesly a FSD betatester známý pod přezdívkou @brandonee916, náznaky toho, že Muskova automobilka tento krok chce učinit, se objevují již delší dobu.

Mj. se zdá, že dosavadní prototypy Cybertrucku – který jako první bude využívat počítač Hardware 4.0 – nemají vůbec žádné USS. Na jejich náraznících najdete pouze kamery.

Až později?

Někteří mohou namítnout, že Tesla možná chce dotyčný elektrický pickup vybavit ultrazvukovými senzory až později. Vzhledem k jeho silnému ocelovému exoskeletu by to však bylo docela složité.

S ohledem na tuto skutečnost lze podle Teslarati předpokládat, že s absencí USS se počítalo již při navrhování Cybertrucku.

Připomeňme, že prototyp, který byl nedávno spatřen na veřejnosti krátce po absolvování drsných testů, mj. disponoval něčím, co vypadalo jako zařízení určené pro kalibraci kamery. Tesla tedy jejímu „ladění“ evidentně věnuje velkou pozornost.

Další článek: Elektrická „hyper“ koloběžka Dragonfly Hyperscooter má čtyři kola a uveze až 160kg jezdce

Témata článku: Hardware, Technika, Elektromobily, Tesla, Prototyp, Automobily, Kamera, Cybertruck, Senzor, Full Self-Driving, Elon Musk, Ultrazvukový senzor, USS, Teslarati, Vozidlo, Digitální kamery na Heureka.czProtiponorkové Poseidony mohou vypouštět okřídlená torpéda z větších výšek. Až z deseti kilometrů

Protiponorkové Poseidony mohou vypouštět okřídlená torpéda z větších výšek. Až z deseti kilometrů

** Námořnictvo USA nedávno oznámilo, že jejich letouny Poseidon mají k dispozici novou zásadní technologii ** Jde o kit s označením Air Launch Accessory (ALA) ** Ten zajistí přeměnu torpéda Mk. 54 na mnohem univerzálnější zbraň s dalekým dosahem

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenství
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu