„Všichni zemřou.“ Elon Musk se prý proti COVID-19 očkovat nenechá

Elon Musk během rozhovoru s redaktorkou New York Times Karou Swisher prohlásil, že neplánuje nechat se očkovat proti nemoci COVID-19. On ani jeho děti prý nepatří do rizikové skupiny.

Není žádným tajemstvím, že šéf SpaceX a Tesly hrozbu koronaviru SARS-CoV-2 dlouhodobě bagatelizuje. Například počátkem března na Twitteru předpovídal, že do konce dubna nebudou téměř žádné nové případy.

Ve stejný měsíc uvedl i to, že „koronavirová panika je hloupá“. Pandemie je podle něj v podstatě jen příroda ubírající se svým směrem.

Když na něj Swisher nyní zkusila zatlačit a upozornila ho, že „tato bouře znovu přichází“, Musk pouze suše poznamenal „všichni zemřou“.

Slavný vizionář rovněž odmítnul mluvit o zaměstnancích Tesly, kteří byli v době koronavirové krize povoláni zpět do práce. „Pojďme dál. Karo, nechci se pouštět do debaty o COVID, o této situaci,“ řekl striktně.

Titulní foto: Jernej Furman, CC BY 2.0

Diskuze (60) Další článek: Chcete nová bezdrátová sluchátka? K předplatnému Computeru je teď dostanete zdarma!

Témata článku: Koronavirus, SpaceX, Elon Musk, Twitter, Očkování, COVID-19, Viry, Vakcinace, Krize, Jernej Furman, Pro, Tesla, SARS-CoV, Karo