Vysloužilý astronaut: „Pokud si myslíte, že UFO jsou mimozemšťané, jste idioti.“

Kanadský astronaut ve výslužbě Chris Hadfield se v rozhovoru pro CBC podělil o své názory na současný zvýšený zájem veřejnosti o pozorování neidentifikovaných létajících objektů, tedy UFO.

Řeč nevyhnutelně přišla i na možný mimozemský původ UFO – a tady měl Hadfield, který rovněž dělal pilota pro Royal Canadian Airforce a U.S. Navy, jasnou odpověď.

„Samozřejmě jsem na obloze viděl nespočet věcí, kterým nerozumím. Ale vidět na obloze něco, čemu nerozumíte, a pak okamžitě dospět k závěru, že jde o inteligentní život z jiné sluneční soustavy, je vrchol pošetilosti a nedostatku logiky,“ konstatoval.

Cizí civilizace, nebo Rusové a Číňané?

Pokud je tedy někdo přesvědčen o tom, že UFO na naší planetu posílají mimozemšťané, je podle Hadfielda idiot. To ovšem ještě nemusí znamenat, že jsme ve vesmíru sami.

„Je ale zřejmé, že až do tohoto okamžiku jsme nikde kromě Země nenašli žádné důkazy o životě a stále hledáme,“  podotknul Chris.

Mnozí odborníci naznačují, že UFO pozorované v americkém vzdušném prostoru mohly být vyvinuty v zemích jako Rusko nebo Čína za účelem provádění špionáže apod.

Titulní foto: maxime raynal, CC BY 2.0

Diskuze (89) Další článek: Hrozba pro stenografy. Návod, jak účinně převést zvukový záznam na psaný text

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,