Z novodobé Mazdy MX-5 můžete postavit retro sporťák Alfa Romeo. Stačí si pořídit kit

Pokud máte doma Mazdu MX-5 a chtěli byste se výrazně odlišit, máme pro vás velikou pecku. Jedná se o projekt s označením Tipo 184 a na starosti jej má Brit Ant Anstead. Jedná se o kit, který z roztomilého japonského roadsteru udělá repliku závodní Alfy Romeo 158 z minulého století.

Tento monopost vyhrál první Mistrovství světa Formule 1 na britském okruhu Silverstone v roce 1950. Na závodní dráze se ale první kousek objevil již v roce 1938. Z celkovým počtem 47 vítězství Velkých cen jde o jeden z nejúspěšnějších vozů v motorsportu na světě. Objevila se v něm taková jména, jako Juan Manuel Fangio či Luigi Fagioli.

Věrohodná replika závodního vozu může vzniknout z Mazdy MX-5 druhé generace. Konverzní kit obsahuje základní strukturu vozu od šasi po ručně vyráběné karosářské panely. V nabídce bude i zbytek auta, tedy volant, zrcátka, sedadla i nový systém chlazení.

Klepněte pro větší obrázek 
Mazda MX-5 druhé generace, ze které se vychází. 

V nabídce budou i tlumiče a závodní kola s klasickým designem. Kompletní karosářské panely, přední maska, šasi a čtyři výfukové svody (včetně dalších čtyř falešných pro zachování věrohodnosti původního vozu s osmi válci) vás vyjdou v přepočtu na 246 tisíc korun.

Pak potřebujete samozřejmě i Mazdu MX-5, respektive klidně i její střeva, která seženete za pár desítek tisíc korun. Zbytek svou cenovku zatím nemá, ale podle ceny za startovní kit to nebude nic hrozného. V ceně máte navíc prostory pro stavbu vozu, který můžete dělat u Ansteada doma. Stavbě ve vaší teplé garáži však taky nikdo bránit nebude.

Článek připravila redakce Autorevue.cz

Diskuze (2) Další článek: Týden Živě: Na co se těšíme v roce 2021

Témata článku: , , , , , , , , , ,