Koronavirus | COVID-19 | Nositelnosti

Zábavná ochrana před koronavirem: obličejová maska s LEDkami zobrazuje texty a animace

Roušky a masky se před třemi týdny staly nedílnou součástí našich životů. Zatímco někteří je považují za nutné zlo, určitá skupina pojala ochranné prostředky dýchacích cest jako způsob sebevyjádření či dokonce módní doplněk. Patrně nejdále v tomto směru zašla návrhářka Chelsea Klukas, která pod značkou Lumen Couture spojuje módu a technologie.

Nová obličejová maska LED Matrix Face Mask ukrývá mezi dvěma vrstvami bavlny tenký pryžový panel osazený LED diodami. Jejich prostřednictvím lze na masce zobrazovat různé obrazce a texty, včetně dynamických animací. Panel s veškerou elektronikou jde z masky vyjmout, aby bylo možné ji vyprat nebo vyvařit.

Obličejová maska promluví za vás

Jedním z nabízených režimů je ekvalizér, který reaguje na hlas svého majitele. Další funkce lze využít prostřednictvím mobilní aplikace, která s obličejovou maskou komunikuje přes Bluetooth. Maska vydrží na jedno nabití fungovat tři až čtyři hodiny (v závislosti na zobrazovaném vzoru), nicméně výrobce vzhledem k její vyšší hmotnosti a snížené prodyšnosti nedoporučuje nosit ji tak dlouho.

V bezplatné aplikaci, která je k dispozici pro Android a iOS, si můžete nastavit vzor (použít lze i vlastní návrhy) nebo nápis, který bude na masce zobrazován. Kromě toho lze ochranný prostředek použít jako „barevnou hudbu“, reagující buď na zvuk zachycený mikrofonem telefonu, nebo na právě přehrávanou skladbu.

Módní doplněk v době pandemie

Nutno upozornit, že LED Matrix Face Mask není respirátor. Sám výrobce deklaruje tento produkt jako módní doplněk, jehož efektivita nebyla odborně testována. Použití je tedy na vlastní nebezpečí, nicméně můžeme předpokládat, že ochrana bude na úrovni podomácku šitých roušek.

Součástí balení je kromě masky a LED panelu ještě baterie a nabíjecí kabel s konektorem USB. Autorka nezapomněla ani na charitu – 60 % zisku z každé prodané masky hodlá věnovat fondu COVID-19 Solidarity Response Fund Světové zdravotnické organizace.

Masku LED Matrix Face Mask je možné objednat na webu Lumen Couture za 90 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 2230 korun. Při dodání do Česka je nutné připočítat poštovné v minimální výši 14 dolarů (350 Kč). Pokud byste to nemohli vydržet a chtěli byste originální obličejovou masku mít za 2 až 3 pracovní dny, počítejte s poštovným 78 dolarů (1930 Kč). Platit je možné kartou nebo přes PayPal.

Koronavirus online

Diskuze (8) Další článek: Bezpečnostní hazard: Andrej Babiš používá k práci premiéra nešifrovaný e-mail na serveru soukromé firmy

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Zdraví, Android, iOS, COVID-19, Nositelnosti, Móda, Panel, Módní doplněk, Doplňky, LED, Animace, Maska, Česká republika


Určitě si přečtěte

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 54

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 16

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 74

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13