Zábavná ochrana před koronavirem: obličejová maska s LEDkami zobrazuje texty a animace

Roušky a masky se před třemi týdny staly nedílnou součástí našich životů. Zatímco někteří je považují za nutné zlo, určitá skupina pojala ochranné prostředky dýchacích cest jako způsob sebevyjádření či dokonce módní doplněk. Patrně nejdále v tomto směru zašla návrhářka Chelsea Klukas, která pod značkou Lumen Couture spojuje módu a technologie.

Nová obličejová maska LED Matrix Face Mask ukrývá mezi dvěma vrstvami bavlny tenký pryžový panel osazený LED diodami. Jejich prostřednictvím lze na masce zobrazovat různé obrazce a texty, včetně dynamických animací. Panel s veškerou elektronikou jde z masky vyjmout, aby bylo možné ji vyprat nebo vyvařit.

Obličejová maska promluví za vás

Jedním z nabízených režimů je ekvalizér, který reaguje na hlas svého majitele. Další funkce lze využít prostřednictvím mobilní aplikace, která s obličejovou maskou komunikuje přes Bluetooth. Maska vydrží na jedno nabití fungovat tři až čtyři hodiny (v závislosti na zobrazovaném vzoru), nicméně výrobce vzhledem k její vyšší hmotnosti a snížené prodyšnosti nedoporučuje nosit ji tak dlouho.

V bezplatné aplikaci, která je k dispozici pro Android a iOS, si můžete nastavit vzor (použít lze i vlastní návrhy) nebo nápis, který bude na masce zobrazován. Kromě toho lze ochranný prostředek použít jako „barevnou hudbu“, reagující buď na zvuk zachycený mikrofonem telefonu, nebo na právě přehrávanou skladbu.

Módní doplněk v době pandemie

Nutno upozornit, že LED Matrix Face Mask není respirátor. Sám výrobce deklaruje tento produkt jako módní doplněk, jehož efektivita nebyla odborně testována. Použití je tedy na vlastní nebezpečí, nicméně můžeme předpokládat, že ochrana bude na úrovni podomácku šitých roušek.

Součástí balení je kromě masky a LED panelu ještě baterie a nabíjecí kabel s konektorem USB. Autorka nezapomněla ani na charitu – 60 % zisku z každé prodané masky hodlá věnovat fondu COVID-19 Solidarity Response Fund Světové zdravotnické organizace.

Masku LED Matrix Face Mask je možné objednat na webu Lumen Couture za 90 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 2230 korun. Při dodání do Česka je nutné připočítat poštovné v minimální výši 14 dolarů (350 Kč). Pokud byste to nemohli vydržet a chtěli byste originální obličejovou masku mít za 2 až 3 pracovní dny, počítejte s poštovným 78 dolarů (1930 Kč). Platit je možné kartou nebo přes PayPal.

Koronavirus online

Diskuze (8) Další článek: Mutantní bakteriální enzym rozkládá PET lahve během několika hodin

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Zdraví, Android, iOS, COVID-19, Nositelnosti, Móda, LED, Panel, Pryž, Dres, Módní doplněk, Doplňky, Animace, Česká republika, Vyprat, Maska, Telefony s Androidem na Heureka.czVýsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

** K dispozici jsou podrobné nezávislé testy nové grafické karty GeForce RTX 4090 ** Nvidia splnila sliby, mezigenerační skok ve výkonu je obrovský ** DLSS 3 přináší revoluci v počtu fps

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
Srovnávací test: Wi-Fi 6 mesh do 5 000 Kč. Víc antén neznamená lepší signál, vyhrály nenápadné krabičky

Srovnávací test: Wi-Fi 6 mesh do 5 000 Kč. Víc antén neznamená lepší signál, vyhrály nenápadné krabičky

Pro pokrytí domů či větších bytů rychlou Wi-Fi je ideální mesh řešení, a to takové, které už myslí na budoucnost, a tedy podporuje Wi-Fi 6. Otestovali jsme jich pro vás rovnou osm.

Antonín Trčálek
Srovnávací testRouterWi-Fi
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Největší proměna Outlooku za dlouhá léta. Takhle bude nový pošťák vypadat

Největší proměna Outlooku za dlouhá léta. Takhle bude nový pošťák vypadat

**Outlook postavený na webovém základě už podporuje osobní účty Microsoft. **Testování se tak rozšiřuje na jednotlivce, program má však k dokončení stále daleko. **Za pár týdnů bude sjednoceným pošťákem nahrazena také Pošta.

Petr Urban
E-mailOutlookOutlook.comMicrosoft
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

**V interním oběžníku šéf metaverza v Metě přiznává, že jeho hlavní aplikaci nechtějí používat ani lidé z vývoje. **Horizon Worlds trpí řadou chyb, špatným výkonem nebo neslavně vypadající grafikou. **Ani po výzvě od šéfa metaverza zaměstnanci aplikaci příliš nepoužívají, takže je management musí donutit.

Petr Urban
MetametaverseVirtuální realita
Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

** Dnes vstupuje v platnost Digital Markets Act ** Příští rok udělá z digitálních hegemonů strážce přístupu ** A každý takový strážce bude podléhat tvrdé regulaci

Jakub Čížek
Evropská uniePrávoInternet