Testy | COVID-19

Zařízení, které mělo původně sestavovat jídelníček, dokáže během 90 minut detekovat COVID-19

Nové zařízení o velikosti toustovače dokáže detekovat COVID-19 během pouhých 90 minut. Přišla s ním malá britská společnost DnaNudge, která se specializuje na testování DNA.

Podle Bloombergu není zapotřebí žádná laboratorní analýza, což je velká výhoda. National Health Service (NHS) si již objednal pět tisíc kusů.

Dotyčný přístroj byl původně vyvinut za úplně jiným účelem: měl lidem pomáhat s úpravou jejich jídelníčků na základě dědičných faktorů. Zakladatel firmy, Christofer Toumazou z Imperial College London, se však kvůli pandemii koronaviru SARS- CoV-2 rozhodl tento záměr přehodnotit.

Usnadní třídění pacientů

Vše, co tato šikovná mašinka potřebuje, je výtěr z nosu nebo trocha slin. Může odhalit i jiná onemocnění, jako je chřipka či respirační syncytiální virus (RSV). Rovněž uživatele upozorní na to, zda byl odebrán použitelný vzorek, nebo zda je zapotřebí test zopakovat.

Odborníci z DnaNudge tvrdí, že jejich výtvor by mohl být velmi užitečný při třídění potenciálních pacientů s COVID-19.

„Máte-li někoho, kdo přichází, a nejste si jisti, jestli má COVID, můžete učinit rozhodnutí o tom, kam by měl jít. Nechcete poslat špatnou osobu na špatné místo,“ konstatoval profesor infekčních chorob Graham Cooke z Imperial College London.

Váš názor Další článek: Nový Linux 5.8 je jedním z nejlepších, tvrdí jeho duchovní otec Linus Torvalds

Témata článku: Koronavirus, Technologie, Zdraví, Testy, COVID-19, Výzkum, Bloomberg, RSV, NHS, Imperial College London, Zařízení, Třídění, Jídelníček


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 31