Tesla Motors | Design | Armáda

Zbraň na střeše a dron v zavazadlovém prostoru: Takto by mohl vypadat armádní Cybertruck

Lidé stojící za YouTube kanálem Electric Future s pomocí designéra Jana Peiserta vytvořili koncept armádního Cybertrucku – přesněji řečeno „Ultimate Tactical Combat Cybertruck“. A to hned v několika různých verzích.

Z videa plyne, že podobně upravený Cybertruck by se díky tichému elektrickému pohonu hodil především pro plnění různých průzkumných misí. Disponoval by střelnou zbraní a teoreticky by z něj mohl být také vypouštěn dron.

Jak možná víte, podobné využití navrhoval i šéf Tesly Elon Musk. Ten již v říjnu loňského roku tweetoval, že tento elektromobil se bude „blížit obrněnému transportéru z budoucnosti“.

Má to ale malý háček – hermeticky uzavřené baterie, díky nimž bude Cybertruck mj. schopen chvíli plout, se podle dostupných informací mají nacházet ve spodní části vozu.

Pokud by takový Ultimate Tactical Combat Cybertruck najel například na improvizované výbušné zařízení (IED), následky by byly katastrofální. Případná realizace výše nastíněného konceptu tudíž nebude tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Diskuze (7) Další článek: Virus ILOVEYOU řádil před dvaceti lety. Způsobil tehdy globální počítačovou pandemii

Témata článku: Technika, YouTube, Elon Musk, Tesla Motors, Elektromobily, Design, Armáda, Zbraně, Koncept, Střecha, Cybertruck, DRO, Tesla, Zavazadlový prostor


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21