Ze stavebnice Lego Technic si můžete postavit letošní monopost formule 1 McLaren

Britská závodní stáj formule 1 McLaren Racing a dánský výrobce stavebnic Lego spojili síly a představili novou stavebnici ze série Technic. Prodeje setu McLaren Formula 1 Race Car s číslem 42141 začnou 1. března a doporučená maloobchodní cena pro český trh je 4 790 Kč.

Nespornou zajímavostí oznámení je skutečnost, že oficiální odhalení předlohy – tedy monopostu McLaren MCL36 pro sezónu 2022 – proběhlo až 11. února, tedy celé tři dny poté. Jedná se o další přírůstek do kolekce Lego McLaren po modelu Technic McLaren Senna GTR, který se začal prodávat na začátku roku 2021.

Formule 1 z Lega

Stavebnice oslavuje ikonické papájové zbarvení, které nesly závodní vozy MCL35M po celou loňskou sezónu, a pyšní se originálními sponzorskými nálepkami dotvářejícími závodní vzhled. Zároveň poskytuje interpretaci nového vzhledu monopostů F1 pro rok 2022, kdy královna motoristického sportu vstupuje do další éry nových pravidel.

McLaren Formula 1 Race Car je historicky prvním modelem vozu formule 1 v rámci kolekce Lego Technic. Produkt navrhli odborníci na design společnosti Lego Group s podporou týmu McLaren Racing. Obsahuje model motoru V6 s pohyblivými písty, řízení ovládané z kokpitu, odpružení a uzávěrku diferenciálu.

Stavebnice se skládá ze 1 432 kostiček, ze kterých vznikne po sestavení model velký 13 centimetrů na výšku, 65 centimetrů na délku a 27 centimetrů na šířku. Dle specifikace výrobce je určena dospělým starším osmnácti let.

Dánsko-britská spolupráce

Technický ředitel McLaren Racing James Key novinku komentoval slovy: „Jsme nadšeni, že můžeme představit jedinečný model našeho vozu McLaren F1 ze stavebnice Lego Technic – zábavný a poutavý produkt, který oslavuje naše barvy pro sezónu 2021 a zároveň fanouškům umožňuje prohlédnout si nový design vozu F1 pro rok 2022. Výsledný produkt vypadá fantasticky a my se nemůžeme dočkat, až jej zpřístupníme našim fanouškům.“

„Způsob, jakým jsme schopni inspirovat naše fanoušky prostřednictvím technologií a vytvořených návrhů, posouvá hranice možností jak na závodní dráze, tak při stavění z kostek Lego.“ uvedl šéf produktového oddělení společnosti Lego Niels Henrik Horsted.

Diskuze (2) Další článek: Únorové záplaty řeší 49 děr. Do Windows 11 přidávají informace o předplatném Microsoft 365

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,