Zmatky kolem U.S. Space Force: Řada lidí neví, k čemu jsou vlastně dobré

U.S. Space Force byly založeny před třemi lety Trumpovou administrativou a od počátku svého vzniku se musely mj. potýkat i s tím, že spousta lidí je nebere vážně.

Podle svého „programového prohlášení“ (mission statement) jsou „odpovědné za organizaci, výcvik a vybavování Strážců k provádění globálních vesmírných operací, které zlepšují způsob, jakým naše společné a koaliční síly bojují, a zároveň nabízejí osobám s rozhodovací pravomocí vojenské možnosti, jak dosáhnout národních cílů.“

Šéf výše zmíněných vesmírných operací, generál Chance Saltzman, však tuto formulaci považuje za nedostatečnou. Plyne to z e-mailu, který nedávno rozeslal všem Strážcům.

Proč vlastně Space Force existují?

„Mám z našeho současného programového prohlášení poněkud obavy. Ty největší obavy mám z toho, že toto programové prohlášení nereflektuje důvod, proč Space Force vůbec máme...“ uvedl.

Saltzman se rovněž domnívá, že by směrem k veřejnosti mělo být mnohem lépe komunikováno, co všechno vlastně Strážci dělají a jak velkou mají odpovědnost.

„Strážci poskytují schopnosti. Strážci provozují některé z technologicky nejvyspělejších systémů na světě. Tím odrazují od agrese a v případě selhání odstrašování chrání zájmy USA vojenskou silou,“ konstatoval.

Diskuze (7) Další článek: Blíží se pražský Maker Faire. Uvidíte třeba premiéru 3D tiskárny od Průši a české drony, které mají křídla místo vrtulí

Témata článku: , , ,