Změna taktiky: Dmitrij Rogozin žádá NASA o pomoc se zrušením sankcí

Dmitrij Rogozin se rozhodl změnit svou dosavadní taktiku a požádal NASA i další vesmírné agentury o pomoc. Důvodem jsou neuvěřitelně restriktivní ekonomické sankce, které byly na Rusko uvaleny během víkendu.

Tato zpráva přichází po několika týdnech, kdy šéf Roskosmosu na sociálních sítích doslova chrlili přípěvky plné proputinovské a protiamerické propagandy, vůbec nemluvě o jeho agresivních hrozbách týkajících se Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

„Roskosmos posílá písemné výzvy NASA, Canadian Space Agency a European Space Agency s požadavkem na zrušení nezákonných sankcí,“ napsal mj. a dodal, že je to v zájmu právě i výše zmíněné ISS.

Mark Vande Hei se vrátí podle plánu

Rogozin bojuje s následky ruské invaze na Ukrajinu rovněž na jiných frontách. Z dostupných informací plyne, že například zakázal svým zaměstnancům cestovat do zahraničí, neboť má strach, že by v něm zůstali už napořád.

Závěrem ještě zmiňme, že podle Roskosmosu se americký astronaut Mark Vande Hei vrátí z ISS zpět domů v souladu s původním plánem, tedy 30. března na palubě kosmické lodi Sojuz MS-19.

Není to přitom tak dávno, kdy Ruská informační agentura Novosti (RIA Novosti) sdílela video, které naznačovalo opak.

Titulní foto: NASA HQ PHOTO, CC BY-NC-ND 2.0

Diskuze (99) Další článek: Na české Wikipedii je čerstvě půl milionu článků. Je dvacátá sedmá ze tří set wikipedií

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,