Zubní kartáček Colgate se speciálním snímačem vám prozradí, jak čisté jsou vaše zuby

Na letošním veletrhu CES budou jednou ze silných kategorií zařízení pro péči o zuby. Například americká firma Colgate-Palmolive zde prezentuje elektrický zubní kartáček s poněkud neobvyklým vylepšením v podobě speciálního snímače. Jeho úkolem bude vyhodnocovat, kolik zubního plaku máte na zubech.

Novinka se jmenuje Colgate Plaqless Pro, a protože se jedná o „chytrý kartáček“, lze ho pochopitelně přes Bluetooth propojit se smartphonem. Tím nejzajímavějším prvkem je ale senzor, snímající během čištění množství plaku na zubech.

O něco chytřejší kartáček

O situaci v dutině ústní informuje Colgate Plaqless Pro pomocí světelného indikátoru – pokud svítí modře, detekuje kartáček zubní plak. V případě úspěšného odstranění se indikátor rozsvítí bílým svitem. Výrobce uvádí, že senzor je schopen detekovat zubní plak až na úroveň jednotlivých zubů.

Klepněte pro větší obrázek 
Colgate Plaqless Pro

Další „vychytávkou“ tohoto elektrického zubního kartáčku je vytváření „mapy úst“, která je následně přenášena do mobilní aplikace. Uživatel tak může vidět, jaké zuby jsou dostatečně vyčištěné a kterým věnoval méně pozornosti, než by bylo potřeba.

Je evidentní, že Colgate Plaqless Pro míří primárně na zákazníky, pro které čištění zubů není jen každodenní rutinou, ale tak trochu i koníčkem. Aplikace také poskytuje zpětnou vazbu a rady vycházející z toho, jakým způsobem si uživatel čistí zuby.

Čisté zuby nebudou zadarmo

Výrobce zatím neuvedl, kdy by se novinka měla objevit na pultech prodejen, ani cenu, za kterou ji hodlá nabízet. Lze však předpokládat, že cenovka bude vyšší než v případě stávající „vlajkové lodě“ v tomto segmentu – chytrého kartáčku E1, který se prodává za cenu kolem 100 dolarů, tj. asi 2750 Kč vč. DPH. Server Engadget, který o novince informoval, odhaduje, že by cenovka mohla být dokonce až dvakrát vyšší.

Hlavní technologická ředitelka Patricia Verduin k novince říká: „Náš cíl je jednoduchý. Chceme, aby lidé měli nejzdravější úsměvy díky nejlepšímu čištění. Prvním krokem ke zlepšení je pochopit naše návyky při ústní hygieně.“

Diskuze (3) Další článek: Třetina lidí touží po digitálním detoxu a chce smazat kámoše z Facebooku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,